EğitimGüncelYurt

Gaziantep’Ten Şanlıurfa’lı öğrencilere ayakkabı ve kitap desteği

Urfa Ceylanpınar Şehit Mehmet Arslan İlkokulu öğrencilerine, ayakkabı desteği sağlayarak minik öğrencilerin yüzlerini güldürdü.

Gaziantep'Ten Şanlıurfa'lı öğrencilere ayakkabı ve kitap desteği

HKÜ Dr. Öğr. Üyesi Nuri Can Aksoy’un yürüttüğü “Sınıf Yönetimi” dersi kapsamında, Sınıf Öğretmenliği Bölümü Öğrencileri, Şanlıurfa Ceylanpınar Şehit Mehmet Arslan İlkokulu sınıf öğretmeni ve Dr. Öğr. Üyesi Nuri Can Aksoy’un Bayburt Üniversitesinden mezun öğrencisi olan Ayşe Maviş’i konuk etti.

Deneyimlerini Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencilerine anlatan Ayşe Maviş, görev yaptığı okulun durumunu da öğrenciler ile paylaştı. Ayşe Maviş’in ifadeleri sonrası HKÜ Eğitim Fakültesi Öğrencileri, ilkokul öğrencilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak hemen harekete geçti. Gönüllülük esaslı başlatılan proje kapsamında Nuri Can Aksoy ve öğrenciler tarafından kitap toplama kampanyası yapıldı. Aynı zamanda Şanlıurfa Ceylanpınar Şehit Mehmet Arslan İlkokulu sınıfı öğrencilerinin ayakkabı ihtiyaçlarını karşılamak için büyük bir çaba sarf eden öğrenciler, hayırseverlerin kapısını çalarak ilkokul için gerekli yardımı topladı.

İlkokul öğrencilerine mektup yazdılar

Proje gerçekleştirirken, Şanlıurfa Ceylanpınar Şehit Mehmet Arslan İlkokulu öğrencilerine mektup yazan HKÜ Sınıf Öğretmenliği öğrencileri, minik öğrencilerin hayatlarındaki hedeflerini belirlemeleri gerektiğini söylerken, güzel temennilerde bulundu. Şanlıurfa Ceylanpınar Şehit Mehmet Arslan İlkokulu öğrencilerinin aileleri, proje sonrası Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü üçüncü sınıf öğrencilerine memnuniyetlerini iletti.

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı