Gaziantep-Şanlıurfa-Mardin Arası Hızlı Tren Geliyor

TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük, Şanlıurfa-Gaziantep-Mardin arası hızlı tren çalışmalarında sona gelindiğini belirtti. Projenin planlama çalışmaları devam ediyor.
hizli tren 1

Şanlıurfalılara Hızlı Tren Müjdesi

TCDD Genel Müdürü Hasan Pezün, Şanlıurfalılara müjdeyi verdi. Pezük, Şanlıurfa-Gaziantep-Mardin arası hızlı tren hatları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Türkiye’nin dört bir yanından demir yolu ağır ile buluşacağını belirten Pezük, hızlı tren projesinin hazırlanması ve yapımına yönelik çalışmaların sürdüğünü belirtti… Pezük, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
 

Hızlı Tren Proje Çalışmaları Devam Ediyor

“Yapım projeleri ile birlikte 2053 Ulusal Ulaştırma Ana Plan hedefleri kapsamında demiryolu ağının geliştirilmesi amacıyla kuzey-güney ve doğu-batı yeni demiryolu koridorunu oluşturacak olan Erzincan-Erzurum-Kars, Antalya- Burdur/Isparta-Afyonkarahisar-Kütahya-Eskişehir ve Antalya-Konya-Aksaray-Nevşehir- Kayseri, Samsun-Kırıkkale, Gaziantep-Şanlıurfa-Mardin gibi yeni hızlı tren hatlarına ilişkin proje hazırlama ve yapıma yönelik planlama çalışmaları da sürdürülmektedir…”
 
Proje tamamlandığında Şanlıurfa Mardin arası karayoluna göre çok daha kısa mesafede kat edilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu