Gazetecilerden Vekil Özşavlı’ya Tepki

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı'nın muhtara "Lan" demesine bir tepki de gazetecilerden geldi. Urfalı gazeteciler vekil Özşavlı'yı kınadı.

gazeteciler
Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Ceylanpınar İlçe Başkanlığında muhtarla girdiği diyalog sonrası eleştirilen Vekil Özşavlı’ya bir tepki de gazetecilerden geldi.
 
Celal Çiftçi: Vekil Özşavlı Gazetecilerden Derhal Özür Dilemeli
Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Celal Çiftçi ve Gazeteci Ali Şen, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı’ya tepki gösterdi. Muhtarlara “Lan” diye hitap eden Özşavlı’nın bu tavrı gündeme oturduktan sonra açıklama yapan Başkan Çiftçi şu ifadelere yer verdi;
 
“Bir muhtarla arasında üsluptan kaynaklı tartışma çıkan vekilin açıklaması yeni bir üslup faciasıdır. Vekil ve muhtarın ne konuştuğu belirsiz ama, vekilin dün yaptığı açıklama muhtarı haklı çıkaracak tarzdadır. Medyanın işi olanı halka aktarmaktır. Eğer ortada bir polemik varsa medya elbette ki bu defalarca gündeme getirebilir. Bu gündeme getirme hiçbir basın kuruluşunu, bir siyasi parti ve kuruma yandaş yapmaz. Bu suçlayıcı tarzda açıklama yapan vekil basın emekçilerinden derhal özür dilemelidir.”
Ali Şen: Bize Tetikçi Demiş Tetikçi de Düzenbaz da Sensin
Gazeteci Ali Şen de Vekil Özşavlı’ya: “Bize tetikçi kirli demiş vallahi kirli de tetkikçi de düzenbaz da sensin” diyerek şu açıklamalarda bulundu;
Hasbelkader milletvekili olmuş Halil Özşavlı, muhtara “lan” demesini haberleştirdiğimiz için bize “tetikçi” “kirli” demiş. Vallahi kirli de tetkikçi de düzenbaz da sensin. O hakaret ettiğin muhtarlara seçime gir bakalım kazanabilecek misin? Herkes hata yapar. Çıkıp özür dilemek bu kadar mı ağır geliyor? Sana bu kibir, Kaf dağlarından inişin senin için hayırlıdır. Efendilik mütevazilik her zaman para eder. Halkın yanında hem bizim vergilerimizle maaş alacaksın. Hem bize hakaret edeceksin, akademik kariyer edinmişsin ama ahlâkî olarak diptesin.”
 
Muhtarlar Dernek Başkanı: Muhtarlarımızdan Özür Dilemesini bekliyoruz
Ertuğrul Gazi Mahallesi Muhtarı Şanlıurfa Muhtarlar Dernek Başkanı Halil Haktankaçmaz da Özşavlı’ya tepki gösterdi. Haktankaçmaz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
 
 
“Ceylanpınar Merkez mahalle muhtarlarımız ve bölge milletvekili Halil özşavlı arasında geçen diyalogta seçilmiş muhtarlarımıza sen kimsin (LAN) diye hitap etmesini terkil edep olarak kabul ediyor ve Vekili şiddetle kınıyorum. Tüm kamu önünde muhtarlarımızdan özür dilemesini bekliyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu