GenelYurt

Gap İdaresi Kapanıyor mu?

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın görev süresinin uzatılmaması “GAP İdaresi kapanıyor mu?” sorusunu akıllara getirdi.

Gap İdaresi Kapanıyor mu?

Doğu Anadolu Projesi Bölge (DAP) Kalkınma İdaresi, Doğu Karadeniz Projesi (DKP) Bölge Kalkınma İdaresi ve Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi başkanlıklarının görev süresinin uzatılmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi ve Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi başkanlıklarının görev süresi 8 Haziran 2026’ya kadar uzatıldı.

GAP İDARESİ’NİN SÜRESİ UZATILMADI

Resmi Gazete’de yayımlanan kararda, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamına giren yörelerin süratle kalkındırılması, yatırımların gerçekleştirilmesi için plan, altyapı, ruhsat, konut, sanayi, maden, tarım, enerji, ulaştırma ve diğer hizmetleri yapmak veya yaptırmak, yöre halkının eğitim düzeyini yükseltmek için gerekli tedbirleri almak veya aldırmak, kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyonu sağlamak üzere hizmet veren GAP İdaresi’nin süresinin uzatılmaması dikkat çekti.

30 YILI AŞKINDIR HİZMET VERİYOR

02/07/2018 tarihli ve 703 sayılı KHK ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlanan GAP Bölge Kalkınma İdaresi Teşkilatı, 8 Haziran 2016 tarih ve 29736 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2016/8870 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile GAP Bölge Kalkınma İdaresi Teşkilatı’nın görev süresi 31/12/2019 tarihine kadar uzatılmıştı. 30 yılı aşkındır hizmet veren GAP İdaresi’nin hizmet süresinin uzatılmaması, idarenin kapatılacağı yorumlarına neden oldu.

BİHA

 

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı