Bu Galeri 07 Eylül 2017 23:25:09 Tarihinde eklenmiştir.

Elinde poşetle barınağa geldi nedeni ise... Çok şaşıracaksınız

Her köpeğin sevgi dolu bir eve ihtiyacı var. Ancak maalesef her köpek böyle bir ortamda yetişemiyor. Bazı köpekler, düzgünce ilgilenilmedikleri sahiplerince bakılırken bazıları da barınaklarda sahiplendirilmeyi bekliyorlar. Herkes barınaktan köpek sahiplenemezken, yine de herkesin barınaktaki köpekler için yapabilecekleri küçük de olsa şeyler var. Tıpkı Oklahoma’nın Tulsa şehrindeki bu yaşlı adam gibi.

Olay bu yazın başında Tulsa Hayvan Barınağı’nda gerçekleşti. 20 yaşındaki Masion Sorrels, barınaktan köpek sahiplenmeyi beklerken içeriye yaşlı bir adamın girdiğini gördü. Elinde birkaç plastik poşet vardı. Madison meraklı gözlerle neler olup bittiğini izlemeye başladı. Meğerse adamın elinde taşıdığı poşetlerde bir zamanlar köpeğine ait olan tenis topları varmış. Arkadaşının anısını devam ettirmek için yaşlı adam tenis toplarını oynamaları için diğer köpeklere vermeye gelmiş.


Küçük bir jest olsa da bu sayede birçok köpeğin güzel vakit geçireceği oyuncağı oldu. O ana tanıklık eden Madison, yaşlı adamın köpekler için yaptığı jesti sosyal medyaya taşımaya karar verdi.


Madison Sorrels, “Erkek arkadaşımla beraber köpek sahiplenmek için Tulsa Hayvan Barınağı’na gittik. Sırada beklerken içeriye yaşlı bir adam girdi. Hayatını kaybeden köpeğinin oynadığı tenis toplarını barınağa bağışlamaya karar vermişti. Gerçeği öğrenince çok duygulandık” dedi.

Gönderi sosyal medyada hızla yayıldı ve insanlar yaşlı adama övgüler yağdırdılar. İnsanlar, köpeğini kaybetmiş olmasına rağmen tenis toplarını bağışlamanın büyük bir erdem olduğunu ifade ettiler.
Etiketler
Yorum Yap