Advert

Şanlıurfa Gündemini Belirleyen En Son Sıcak Gelişmeler, Şanlıurfa Kaza Haberleri, Beyaz Masadaki Siyasi Tartışmalar Urfa.com Farkı İle Sizlerle

Bu Galeri 17 Ağustos 2017 00:26:19 Tarihinde eklenmiştir.

Çocuğunu bu hale kendi elleriyle getirdi bakın nasıl

Trambolin fiyatları düştükçe bahçeleri olan aileler çocuklarının eğlenmesi için trambolin alıyorlar. Çocuklar tramboline bayılıyorlar ve hiç sıkılmıyorlar. Bilgisayar başında oturup telefonlarıyla uğraşmaktansa trambolin kulağa daha hoş geliyor. Kaitlin Hill ve ailesinin bahçelerinde trambolin yoktu. Aile çocuklarının eğlenmesi için trambolin olan bir parka götürdü. Carlton bütün gün çok eğlendi.

Ancak eğlence uzun sürmedi. Carlton’ın birden canı yanmaya başladı. Oğlunun acı çektiğini gören anne ve baba derhal hastaneye koştu. Colton’un annesi Kaitlin’e doktorlar açıklama yaptığında kadın kaskatı kesildi. Çocuğun kalça kemiği kırılmıştı.


Kaitlin daha sonra parkta kimsenin kendisini uyarmadığı bir konuda bilgi edindi. Altı yaşın altındaki çocukların trambolinle oynaması zararlıydı.


Bu uyarıyı Amerikan Pediatri Akademisi yaptı. Kurumdaki uzmanlar altı yaşının altındaki çocukların kemiklerinin tam olarak gelişmemesi nedeniyle trambolin benzeri aktivitelerin çocuklarda kalıcı hasar bırakabileceğini aktardı.


Colton altı hafta boyunca yatakta yattı. Kaitlin, Facebook’ta “Başımıza geleni paylaşarak diğer ebeveynleri konu hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Trambolinle altı yaşının altındaki çocukların oynaması yasaklanmalı” dedi.


Kaitlin gerek sosyal medya gerekse de günlük hayatında diğer ebeveynleri elinden geldiğince uyarmaya çalışıyor.
Etiketler
Yorum Yap