Ferhat Karadağ, Basın ve Sansür Birarada Konuşulamaz

Ferhat Karadağ, yayınladığı mesajında basının sosyal medya yasası ile yeni bir sansür hareketiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

Ferhat Karadağ, Basın ve Sansür Birarada Konuşulamaz

CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karadağ 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basın Özgürlüğü’nün tam anlamıyla sağlamadığını dile getirdi. Karadağ, “Aradan 100 seneden fazla bir zaman geçmiş olmasına rağmen şimdi ülkemizde basın, sosyal medya yasası denilen yeni bir sansür hareketiyle karşı karşıya. Bu yasanın geçmesi durumunda basın kuruluşlarını ve gazetecileri neler bekliyor hiçbirimiz bilmiyoruz. Böylesine geleceği kestirilemeyen bir ortamda büyük bir gayret ve özveri ile işinizi yapmaya devam ettiğinizin farkındayız” dedi.

 

Başkan Karadağ yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Değerli gazeteci arkadaşlarım ve basın emekçisi kardeşlerim, 24 Temmuz, bilindiği üzere ülkemizde 1908 tarihinde basında sansürün kaldırıldığı ve bu nedenle basın camiası tarafından bayram olarak nitelendirilen bir tarih. Ancak gelin görün ki, aradan 100 seneden fazla bir zaman geçmiş olmasına rağmen şimdi ülkemizde basın, sosyal medya yasası denilen yeni bir sansür hareketiyle karşı karşıya.

Bu yasanın geçmesi durumunda basın kuruluşlarını ve gazetecileri neler bekliyor hiçbirimiz bilmiyoruz. Böylesine geleceği kestirilemeyen bir ortamda büyük bir gayret ve özveriyle işinizi yapmaya devam ettiğinizin farkındayız. Böyle bir çaba her türlü takdire değer.

Basın mensupları olmasa halkın olan bitenlerden haberdar olması oldukça zorlaşır. Her türlü kısıtlamalara rağmen Basın etik kuralları içerisinde görevlerini yapan basın mensuplarına teşekkür ediyorum.
Bu vesile ile tüm basın emekçilerinin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın bayramını kutluyor, bundan sonraki 24 Temmuzlarda basın ve sansür kelimelerinin asla bir arada kullanılmamasını temenni ediyorum.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu