Eyyübiye’de Eğitim Yatırımları Devam Ediyor

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Batıkent ve Yenice Mahallelerinde yapımı devam eden eğitim otaklarını ziyaret etti.

Eyyübiye’de Eğitim Yatırımları Devam Ediyor

Eyyübiye Belediyesi Meclis Üyesi Yakup Kılınç ile birlikte Batıkent ve Yenice Mahalleleri’nde yapımına başlanan eğitim otaklarını ziyaret ederek, çalışmaların son durumunu inceleyen Başkan Mehmet Kuş, öğrencilere pozitif ayrımcılık yapacaklarına dair söz verdiklerini hatırlatarak, ilçenin dört bir yanında eğitim otağı inşa etmeye devam ettiklerini söyledi.

Batıkent ve Yenice Mahallesi’ndeki eğitim otağı inşaatlarının bitme aşamasına geldiğini kaydeden Başkan Kuş, “Bir sonraki eğitim otağını Ruha Mahallemizde yapacağız, inşallah bu hafta inşaatına başlayacağız. Yeni yapacağımız eğitim otaklarının dördüncüsünü de Akabe Mahallemize planlıyoruz. Nasip olursa ona da önümüzdeki hafta başlayacağız. Nasip olursa, Eyyübiye gençliğine yatırımlarımıza bu vesile ile devam edeceğiz” dedi.
Eğitim otaklarının sayısını yıllara sari şekilde çoğaltacaklarını belirten Başkan Kuş, “Çünkü Türkiye’nin en genç nüfusu Eyyübiye’de yaşıyor. Eyyübiyeli gençlerimize ne yapsak azdır. Gençlerimiz, hizmetin en güzeline layıktır” diye konuştu.

Eyyübiye Belediyesi, daha önce 15 Temmuz ve Haleplibahçe Mahalleleri’nde kurduğu eğitim otakları ile her yaştan öğrenci için oldukça nezih bir ortamda ders çalışma imkânı sağlamıştı. Onikiler ve Yenice Sınav Hazırlık Merkezlerini de üniversiteye hazırlanan gençler için özel dershane kalitesinde hizmete sunan Eyyübiye Belediyesi, ilçede eğitim öğretimin kalitesinin yükseltilmesi adına yapılan tüm çalışmalara önemli katkılar sunmaya devam ediyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu