Eyyübiye Belediyesi Komşuya Yardıma Koştu

Türkiye’yi 24 saat esasına göre çalışmaya başlayan Eyyübiye Belediyesi, depremden büyük zarar gören komşu illerin de yardımına koştu.

Tamam 

Türkiye’yi sarsan, dünyanın en büyük deprem felaketinin hemen ardından ilçe genelinde 24 saat esasına göre çalışmaya başlayan Eyyübiye Belediyesi, depremden büyük zarar gören komşu illerin de yardımına koştu.

Eyyübiye Belediyesi Sivil Savunma ekipleri, Şanlıurfa’dan götürdükleri iş makineleriyle Adıyaman’da arama-kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarına iştirak ederken, çok sayıda temizlik ekibi de temizlik araçları ve malzemeleriyle Adıyaman’a görevlendirildi.

Adıyaman’la koordineli şekilde talep edilen ihtiyaç malzemeleri, çöp konteynerleri ve büyük miktarda temizlik malzemesini araçlarla bölgeye sevk eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş da dün Adıyaman’a giderek hem yetkililerle görüşüp çalışma planlamaları yaptı hem de sahada çalışan personeliyle görüşerek onlara moral verdi.

Şanlıurfa’da evleri depremden hasar gördüğü için toplanma alanlarındaki çadırlarda, spor salonları ve benzeri yerlerde kalan vatandaşların ibate ve iaşelerini de temin eden Eyyübiye Belediyesi, Zabıta ekibini de yine depremden büyük hasar gören Hatay’a görevlendirdi.

Yardım malzemeleri ve araçlarıyla İskenderun Millet Parkı’nda barınan depremzedelerin imdadına koşan Eyyübiye Belediyesi Zabıta ekibi, burada da vatandaşlara destek olmaya devam ediyor.

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu