EYT Teklifi Bugün Meclis’e Sunulacak

EYT ile ilgili yasa teklifinin bugün Meclis’e sunuluyor. Mart ayında maaşların ödemesin beklenirken, EYT hakkı kazananların başvuru yapması bekleniyor.

eyt yarin meclise geliyor

EYT ile ilgili yasa teklifinin bugün Meclis’e sunuluyor. Mart ayında maaşların ödemesin başlanması beklenirken, şubat ayında da EYT hakkı kazananların başvuru yapması bekleniyor.

Milyonlarca kişinin merakla beklediği Emeklilikte Yaşa takılanlarla ilgili yasa teklifi hazır. Düzenleme Meclis Başkanlığı’na sunulacak.

5 maddelik teklifin ayrıntıları henüz bilinmiyor. Ancak çerçevesi belli. 8 Eylül 1999 öncesi sigorta girişi olanlar, düzenlemeden faydalanacak. EYT düzenlemesinin yürürlüğe girmesiyle ilk etapta 2 milyon 250 bin kişi emeklilik hakkına kavuşacak. Prim ve sigortalılık süresini tamamlayanlarla birlikte bu sayı her yıl artacak. EYT’lilerin ilk maaşlarını da Mart ayında almaları bekleniyor.

Teklif, Meclis Başkanlığı’na sunulmasının ardından önce Plan Bütçe Komisyonu’nda ele alınacak. Ardından da Genel Kurul gündemine gelecek. Teklifi hazırlayan bakanlık bürokratları, yeni haftanın ilk gününde Plan Bütçe Komisyonu üyelerine EYT düzenlemesi hakkında bilgi verecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu