Eski Bakan Albayrak Ekonominin Kitabını Yazdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak kitap yazdı. Kitabın ismi ise ‘Burası Çok Önemli! – Enerjiden Ekonomiye Tam Bağımsız Türkiye’ oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak kitap yazdı. Kitabın ismi ise ‘Burası Çok Önemli! – Enerjiden Ekonomiye Tam Bağımsız Türkiye’ oldu.
 
Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak kitap yazdı. Kitabın ismi ‘Burası Çok Önemli! – Enerjiden Ekonomiye Tam Bağımsız Türkiye’ oldu.
 

Albayrak, Sağlık Sorunları Nedeniyle İstifa Etmişti

Albayrak, kitabın tanıtımında “Son 20 yılın enflasyon rekorlarını kıran Türkiye’nin 2030’da güçlü bir döneme gireceğiz” dedi. Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Kasım 2020’de sağlık sebepleri nedeniyle görevinden istifa etmişti.
 
Henüz yayınlanmamış olan kitabın ön siparişlerinin verildiği belirtildi. Sosyal medyada gündeme düşen konu hakkında kullanıcılar “Albayrak ekonominin kitabını yazmış” ifadeleri yer aldı.
 

Albayrak’ın Kitap Önsözü

Ön siparişe açılan kitabın tanıtımı şu ifadelerle yapıldı: “Şunu çok net bir biçimde ifade edebilirim ki biz köprüyü geçtik. Evet! Türkiye Cumhuriyeti olarak biz artık köprüyü geçtik. Çok da uzun bir süre kalmadı. 2030 yılını dahi bulmadan ekonomik ve refah düzeyi olarak ülke tarihinin en güçlü dönemine gireceğiz. Kişi başı gelir, cari denge, istihdam ve üretim anlamında dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olma sürecimiz başlayacak. Tarihten aldığı büyük mirasla… Üç kıtanın kesişim noktasındaki jeopolitik ve jeostratejik konumuyla… Özellikle son 20 yıldır konsolide ettiği bölgesel ve küresel tecrübeyle… Sahip olduğu güçlü liderlikle… Ulaşımdan savunma sanayiine, ekonomiden enerjiye inşa ettiği sağlam altyapı ve kapasitesiyle… Türkiye bu tasavvuru ortaya koyabilmeye namzet en önemli ülkelerden biri olacaktır.”
 
Berat Albayrak, 2018’de Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine geldiğinde dolar 4,53’ken istifa ettiğinde 8,52’ydi.
 
 
 
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu