Erdoğan’dan enflasyon için yeni tarih

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİSK 28. Olağan Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulunarak enflasyon ve asgari ücret mesajları verdi.

Erdoğan'dan enflasyon için yeni tarih

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) 28. Olağan Genel Kurulu’nda baz etkisiyle yüzde 84,39’a gerileyen enflasyona ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Dün açıklanan Kasım ayı enflasyon verileri iyileşmenin olduğunu gösteriyor. Bu iyileşme hızlanacak ve Şubat ayından itibaren kontrolü kolay bir yere gelecektir.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TİSK Genel Kurulu toplantısında asgari ücrete ilişkin mesajlar da verdi.

Erdoğan asgari ücretle ilgili olarak, “Gereken fedakârlıkları yaparak çalışanların hak ve refahlarını ne kadar korursak ortak hedeflerimize o derece hızlı ve güvenli ulaşabiliriz” diye konuştu.

“İYİLEŞME HIZLANACAK, ŞUBATTA HİSSEDİLECEK”

Erdoğan, enflasyonla ilgili şunları ifade etti:

“Bugün geniş bir alanda sözde değil fiilen etki sahibi bir konuma geldik. Çevremizde siyasi krizler kol gezerken, biz güven içinde geleceğimize bakabiliyoruz. Dün açıklanan Kasım ayı enflasyon verileri iyileşmenin olduğunu gösteriyor. Bu iyileşme hızlanacak ve Şubat ayından itibaren kontrolü kolay bir yere gelecektir”.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu