Erdoğan: Sağlıklı Bir Ekonomiyle Yolumuza Devam Ediyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gündem Özel canlı yayınında yapığı açıklamada; "Şu anda sağlıklı bir ekonomiyle yolumuza devam ediyoruz." dedi.

Erdoğan açıkladı! İşveren ve çalışanları ilgilendiriyor...
Cumhurbaşkanı Erdoğan Gündem Özel canlı yayınında yapığı açıklamada; “Şu anda sağlıklı bir ekonomiyle yolumuza devam ediyoruz.” dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, A Haber, ATV, A Para ve A News’in “Gündem Özel” ortak canlı yayınında, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 
Erdoğani ülke ekonomisine dair yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“Şimdi biliyorsunuz bizde de bazı maalesef istikametini kaybetmiş olan tipler var. Nedir o? ‘Güçlendirilmiş parlamenter demokrasi’ diyorlar. Şimdi biz parlamenter demokrasiyi görmüştük. Orada da 8 ay, 10 ay, 16 aylık hükümetler vardı, aynen bunlar gibi. Onun için de dikkat ederseniz o koalisyon hükümetlerinin dönemi parlamenter demokrasinin uygulandığı dönemdi. O dönemlerde Türkiye’de istikrar var mıydı? Yoktu. Türkiye’de istikrar olmadığı gibi ekonomi tamamen müflis durumdaydı. Ne zaman ki biz başkanlık sistemine yönetim biçimini değiştirmek suretiyle geçtik Türkiye’ye istikrar geldi. Şimdi bizim böyle bir derdimiz var mı, yok. Şu anda sağlıklı bir ekonomiyle yolumuza devam ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu