Erdoğan, Dış İlişkiler İle İlgili Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Birleşik Arap Emirlikleri'ne yapmış olduğumuz ziyaret, şahlanışa vesile oldu.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala’nın Avusturya’da temaslarda bulunduğu sırada katıldığı telefon bağlantısında katılımcılara seslendi.

Ala’nın yaptığı görüşmelerin 2023’te Avrupa ve çevresinde ciddi gelişmelere vesile olacağını vurgulayan Erdoğan, aynı zamanda bu temasların birlik ve beraberliğe büyük bir güç katacağını belirtti

Erdoğan açıklamalarının bir kısmında Birleşik Arap Emirlikleri ile yapılan görüşmenin güçlü ilişkilere vesile olacağını belirterek şu ifadelere yer verdi;

Bu Ziyaretle Şahlanışa Geçti

“Geçen hafta içinde özellikle Birleşik Arap Emirlikleri’ne yapmış olduğumuz ziyaret, hakikaten çok çok farklı oldu, çok çok güçlü oldu adeta yeni bir burada şahlanışa vesile oldu. İnşallah pazar günü Kongo Demokratik Cumhuriyeti’ne gideceğiz. Oradan Senegal’e geçeceğiz ve buralarda yapacağımız inşallah ziyaretlerle de Türkiye’nin Afrika’daki ilişkilerini çok daha güçlü bir zemine oturtacağız” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu