Erbil Aydınlık’ın Açıklamasına Tehdit Yorumu

Cumhuriyet Halk Partisi PM Üyesi Erbil Aydınlık, kadına yönelik şiddet paylaşımının altına tehdit mesajı yazan şahsa dava açtı.

Cumhuriyet Halk Partisi PM Üyesi Erbil Aydınlık, dün sosyal medya hesabından bir fotoğraf yayınladı. Kadına yönelik şiddeti içeren bir açıklama ile yayınladığı fotoğrafın altına bir şahıs yorum yaptı. Yorumun tehdit içermesi tepkilere neden olurken, Aydınlık konu ile ilgili hukuki sürecin başlatılacağını duyurdu.

Erbil Aydınlık, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı fotoğrafta şu ifadelere yer vermişti;

“Kadın Kolları Genel Sekreterimiz Mehtap Yücel ve Yaşam Hak Koordinatörü Emine Demirel Aksoy ile birlikte Türk Psikologlar Derneği’ni ziyaret ettik.”

Aydınlık’ın bu açıklamasının altına ismi Mustafa Akyel olan bir şahıs yorum yaptı. Tehdit içeren yorumda; “Siz mücadele edin gene gebertirim.”  ifadelerine yer verirken kızgın emojiler de ekledi.

Erbil Aydınlık, bu nefret söylemi ve tehdit içeren yorumu ifşa etti. Yorumu yapan Mustafa Akyel hakkında hukuki sürecin başlatılacağını şu sözlerle açıkladı;

“Kadına yönelik şiddeti önlemek için örgütlü mücadeleyi büyütmeye devam edeceğiz.

Kadına yönelik şiddet evde, işyerinde, sokakta hatta sosyal medyada…

Dün paylaştığım fotoğrafın altına yorumla açık tehdit yapılmıştır. Gereken hukuki süreci başlatacağımı bildirip, Adalet Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğünü göreve davet ediyorum.

#KadinaSiddeteHayir demeye devam edeceğiz.”

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu