Emin Önen, Seçimden Alnımızın Akıyla Çıktık

AK Parti Şanlıurfa listesinden 2. sırada seçilen Emin Önen, Cumhurbaşkanlığı seçiminden de alnımızın akıyla çıktığımızı belirterek herkese teşekkür etti.

onen 1 1

2 dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekilliği, daha sonra Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevinde bulunduktan sonra 2017 yılından beri de ÇHC Pekin Büyükelçiliği görevini başarıyla yaptıktan sonra yeniden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili seçilen Abdulkadir Emin Önen, “Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçiminden de alnımızın akıyla çıktık” diyerek desteklerinden dolayı herkese teşekkür etti.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerinde AK Parti, Şanlıurfa’dan 2. sırada Milletvekili seçilen Abdulkadir Emin Önen, 2. Tur Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle de gece/gündüz demeden Şanlıurfa merkez ve kırsalda vatandaşlarımızı ziyarete ederek Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için destek arayışında bulunmuştu.

“Ak Parti, 21 Yıldır Girdiği Her Seçimden Oylarını Artırarak Çıkan Tek Partidir”

“AK Parti olarak bir seçimden daha alnımızın akıyla zaferle çıktık” diyen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen, “14 Ağustos 2001’de kurulduktan sonra 3 Kasım 2002’deki ilk sınavından tek başına iktidar olarak çıkan AK Parti, o günden beri milletimiz için umut oldu. AK Parti, 21 yıldır girdiği her seçimden oylarını artırarak çıkan tek partidir. Milletimizin iradesi, 14 Mayıs seçimlerinde de kendini göstermiş ve AK Partiyi birinci parti yaparak tecelli etmiştir. 28 Mayıs günü de Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçimlerinden yine alnımızın akıyla çıktık. Milli irade, arkasını terör örgütü PKK’ya, FETÖ’ye dayayanlarla iş tutanlara, CHP, İYİ Parti ve Millet İttifakı’nın diğer ortaklarına tarihi bir ders daha verdi” dedi.

 

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Bu Kez Daha Güçlü Şekilde Destekledik”

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen, “Aziz Milletimiz, Cumhurbaşkanı seçiminde bütün algı operasyonlarına, kirli propagandaya rağmen ilk turda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a % 49,9 ile güvenini bir kez daha gösterdi.  Seçimlerde rekor oylarla bu davaya destek veren Şanlıurfa, bu seçimde de üzerine düşeni fazlasıyla yapmış ve davasına sahip çıkmıştır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı, AK Partiyi destekleyen ve Milletvekili olarak beni seçen tüm hemşehrilerime teşekkür ederim. Cumhurbaşkanı seçimi 2. turda Cumhurbaşkanı adayımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı bu kez daha güçlü şekilde destekledik. 2. turda aziz milletimizin, kıymetli hemşehrilerimin desteğiyle % 64.86 gibi bir oyla Sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden Cumhurbaşkanı seçtik” diye konuştu.

 

“Şanlıurfalı Hemşehrilerime Destekleri Ve Güvenleri İçin Minnettarım”

Daha önce Milletvekili, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve ÇHC Pekin Büyükelçiliği görevlerinde bulunduğunu hatırlatan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen, “Milletin vekilliği onurunu bir kez daha yaşamama imkân sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bana bu onurlu görevi tevdi eden Şanlıurfalı hemşehrilerime destekleri ve güvenleri için minnettarım. Hem Cumhurbaşkanımıza, hem parti teşkilatlarımıza, hem de bana oy veren, vermeyen hemşehrilerime şükran borcum hiç bitmeyecek. Benim için Milletvekilliği, Şanlıurfa’ya ve Şanlıurfalılara hizmet etmenin yollarından sadece biri. Beni daha önce de Meclise gönderdiniz, vekil oldum. Yeri geldi Sayın Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı oldum. Yeri geldi Çin’e gönderdiniz Büyükelçi oldum. Memleketime, ülkeme her nerede bana ihtiyaç duyuluyorsa orada olup, hizmet etmek benim için iftihar vesilesi her zaman” dedi.

 

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkadir Emin Önen, “Bu yolda hemşehrilerimin, dava arkadaşlarımın ve gönüldaşlarımın destek ve dualarını eksik etmemelerini istirham ediyorum. Bütün hemşehrilerimi ve yüce Türk Milletini saygı ile selamlıyorum” diyerek herkese tekrar teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu