Elektriğe Zam Gelecek Haberlerine Açıklama Geldi

Elektrik dağıtım şirketleri, enerji maliyetlerini gerekçe göstererek elektriğe zam yapılacağı işe ilgili çıkan haberlere cevap verdi.

2022 06 elektrige zam iddialarini epdk yalanladi

Elektrik dağıtım şirketleri, kur farkı ve uluslararası piyasalarda artan enerji maliyetlerini gerekçe göstererek elektrik satış bedellerinde artırım talep ettiği ve yüzde 30 zam yapılacağı iddia edilmişti. EPDK Başkanı Yılmaz, bu iddiaları açıklığı kavuşturdu.

Başkent Ankara’da geçen hafta Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) 14’üncü Sektör Değerlendirme Toplantısı öncesinde elektrik dağıtım şirketlerinin patron ve yöneticileri, Enerji Tabii Kaynaklar Fatih Dönmez ile bir araya gelmişti.

 

Toplantıda şirketlerin yetkilileri kur farkı ve uluslararası piyasalarda artan enerji maliyetlerini gerekçe göstererek elektrik satış bedelleri için artış talebinde bulunmuştu.

Basliksiz 6

 

Değerlendirmeler sonrası 1 Temmuz’dan geçerli olmak üzere en az yüzde 30 zam yapılması konusunda görüş birliğine varıldığı ileri sürülmüştü.

 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) söz konusu fahiş zam iddialarını yalanladı.

 

Kurumun gündeminde elektrikte herhangi bir tarife değişikliği bulunmadığı öğrenilirken, EPDK vatandaşların bu tür mesnetsiz haberlere itibar etmemelerini istedi.

 

 

 

BİHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu