EkonomiGüncel

El Hayat Derneği, Günde 2 Bin Maske Üretiyor

El Hayat Derneği, Günde 2 Bin Maske Üretiyor

El Hayat Sosyal Yardımlaşma Derneği, Günde 2 Bin Maske Üretiyor
El Hayat Sosyal Yardımlaşma Derneği, Günde 2 Bin Maske Üretiyor

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren El Hayat Sosyal Yardımlaşma Derneği, Koronavirüsle mücadele kapsamında günde 2 bin maske dikiyor.

75.Yıl Mesleki Eğitim Merkezi’ndeki dikiş – nakış atölyesinde çalışmalarını sürdüren gönüllüler, günde 2 bin maske dikiyor. Dikilen maskeler, ilgili yerlere dağıtılıyor.

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren El Hayat Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Kırboğa, yaptığı açıklamada, derneklerinin 3 ay önce kurulduğunu söyledi. Kırboğa, Koronavirüsle mücadele süreci kapsamında kendilerinin de destek sağlamak amacıyla bu çalışmaları sürdürdüklerini belirtti. Kırboğa, şöyle konuştu:”Valilik, belediye ve Vefa Grubu kentte çalışmalarını yürütüyor. Biz de bu süreçte de en çok ihtiyaç duyulan maske için çalışmalar başlattık. Valimizle görüştük. Bize bu yerleri tahsis etti. Bizde malzemelerini temin ettik. 3 günde 6 bin maske ürettik. Vefa Grubuna teslim ettik. İhtiyaç duyulan yerlere dağıtılacak. Gece gündüz çalışmalarımızı yürütüyoruz. Dikiş nakış yapan çalışanlar, tamamı Suriyeli, destek sağlıyorlar. Allah razı olsun onlardan. Biz de elimizden geldiği kadarıyla destek sağlamaya devam edeceğiz. Emeği geçenlere teşekkürler.”

VALİ ERİN: KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM

Geçtiğimiz günlerde atölyeyi ziyaret eden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, çalışmaları yerinde incelemişti. Erin,”Koronavirüs’e karşı mücadeleye, ücretsiz maske üretimiyle destek sağlayan El Hayat Sosyal Yardımlaşma Derneği’ne katkılarından dolayı teşekkür ederim.”ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı