Dünyanın en iyileri Şanlıurfa’da

Haran Üniversitesi Hastanesi önemli bir programa ev sahipliği yaptı. Dünyanın birçok ülkesinde yaşayan en iyi kadın doğumcuları Şanlıurfa’da bir araya geldi.

Dünyanın en iyileri Şanlıurfa’da

Harran Üniversitesi Hastanesi dünyanın en iyi kadın doğumcuları buluştu. Üniversitenin Dekanlık Konferans Salonunda düzenlenen panele; Amerika, Fransa, İtalya ve Kolombiya’nın en iyi kadın doğumcuları katıldı.

Toplantı moderatörü Harran Üniversitesi Kadın Doğum Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Muhammet Erdal Sak, dünyanın en iyi kadın doğumcuları ile bir araya gelerek gerçekleştirilen toplantının çok verimli geçtiğinin altını çizerken, kadın hastalıkları ve doğum bölümü ile ilgili sıkıntılı durumlarda, ileri düzeyde ameliyatlarda hastalarımızın il dışına gitmesine gerek olmadığını Kadın doğum bölümümüzde her türlü imkânın bulunduğunu vurgularken bölgeye hitap ettiklerini kaydetti.

Konuşmasının sonunda Prof. Dr. Sak, bizlere bu imkanları sunan başta üniversite üst yönetimi olmak üzere Rektör Mehmet Sabri Çelik’e teşekkür etti.

 

ATTAR: ŞANLIURFA’DA BULUNMAKTAN DOLAYI MUTLUYUZ

Yedi Tepe Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erkut Attar, alanında uzman doktorlarla birlikte Şanlıurfa’da bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Amerika’da ve Fransa’da yapılabilen ameliyatların Şanlıurfa’da da yapıldığının ifade eden Attar, “Vatandaşlarımızın başka illere gitmelerine gerek kalmadı. Bunun yanında acil cerrahi alanında Şanlıurfa’da ağır bir deneyim söz konusu. Bu deneyim ile birlikte insan hayatı çok güvende” dedi.

Harran Üniversitesi Hastanesinin alt yapısını çok beğendiklerini aktaran Attar şunları kaydetti:

“Hastanenin kampüs alanını çok beğendik. Hastanenin ameliyathanelerinin alt yapısı Amerika standartlarının üstünde görünüyor. Hem bilgi hem de teknoloji anlamında Harran Üniversitesi Hastanesi çok üst noktalarda.”

Dünyanın en iyi kadın doğumcularının katıldığı programda ameliyathaneden canlı yayın yapılırken konu anlatımları ve panel düzenlendi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu