DSİ, Şanlıurfa’da İşçi Alımı Yapacak

Resmi Gazete’de yayımlanan karar doğrultusunda DSİ KPSS 55 puanla en az lise mezunu 196 destek personeli istihdam edecek. Şanlıurfa’dan da işçi alımı olacak.

dsi isci alimi 1

Resmi Gazete’de yayımlanan karar doğrultusunda DSİ KPSS 55 puanla en az lise mezunu 196 destek personeli istihdam edecek. Şanlıurfa’dan da işçi alımı olacak.

Resmi Gazete’de Devlet Su İşleri (DSİ) güncel sözleşmeli işçi alımı ilanını yayınladı. DSİ bünyesinde istihdam etmek üzere sözleşmeli işçi alımı yapacağını duyurdu. DSİ Resmi Gazete üzerinden yayınladığı ilana göre istihdam etmek üzere 196 sözleşmeli işçi alımı gerçekleştirecek. Şanlıurfa’dan da 8 işçi alımı olacak.

İŞTE ŞEHİRLERE GÖRE İŞÇİ ALIMI ŞÖYLE:

3 Adana, 1 Adıyaman, 2 Afyonkarahisar, 25 Ankara, 4 Antalya, 7 Aydın, 8 Balıkesir, 2 Bayburt, 1 Bolu, 14 Bursa, 2 Çanakkale, 1 Çorum, 1 Denizli, 2 Diyarbakır, 1 Düzce, 10 Edirne, 4 Elazığ, 2 Erzurum, 3 Eskişehir, 1 Giresun, 2 Gümüşhane, 1 Hakkari, 1 Iğdır, 2 Isparta, 25 İstanbul, 7 İzmir, 4 Kahramanmaraş, 3 Kars, 3 Kastamonu, 12 Kayseri, 3 Kırıkkale, 4 Konya, 1 Mersin, 1 Niğde, 3 Samsun, 5 Sivas, 8 Şanlıurfa, 1 Tekirdağ, 6 Trabzon ve 10 Van,

MÜRACAAT TARİHLERİ VE MÜRACAAT ŞEKLİ

DSİ işçi alımı ilanına başvuru yapacak adaylar başvurular 20 Temmuz 2022 ile 30 Temmuz 2022 tarihinde sona erecek. DSİ işçi alımı ilanına başvurular e-Devlet üzerinden Devlet Su İşleri – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı üzerinden elektronik ortamda ve Kariyer Kapısı üzerinden giriş sağlayarak gerekli yerleri doldurarak online yapılacak.

DSİ işçi alımı başvurularını 5 Ağustos 2022 tarihinde Devlet Su İşleri resmi internet sitesi üzerinden ve Kariyer Kapısı üzerinden duyuru yolu ile adaylara bilgilendirilecek.

SÖZLEŞMELİ İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, mahkum bırakılmamış olmak, adayların askerlik çağına gelmemiş olması veya görevini yerine getirmiş olmaları, görevini yapmasına sağlık sorunları ve akıl hastalığı elverişli olmak, en az lise ve düzeyindeki okullardan mezun olmak ve KPSS sınavından en az olarak 55 puan ve üzerinde yeterli puanı almış olmak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu