GenelGüncel

Dr.Abdurrahman Demir’e Vefa Borcu.!

Geçtiğimiz günlerde yapılan tüm müdahalelere rağmen koronavirüse yenik düşerek yaşamını yitirmişti.

Şanlıurfa Viranşehir İlçesi’nin özel bir tıp merkezinde Acil Tıp Hekimi olarak çalışan Doktor Abdurrahman Demir bir süredir Mehmet Akif İnan Eğitm ve Araştırma Hastanesi’nde COVID-19 tedavisi görüyordu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan tüm müdahalelere rağmen koronavirüse yenik düşerek yaşamını yitirmişti.

Kışla Camisi cemaatinin müdavimlerinden olan Dr. Demir’e bir vefa borcu olarak, dün cuma namazında cami imamı ve cemaati tarafından merhum doktorun namazlığı namaz kıldığı yere serilip gömleği ve stetoskop’u namazlığının üzerine bırakıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kışla Cami imamı Ayhan Yıldız, duygularını şöyle dile getirdi:

Geçen cumartesi Covid-19’dan vefat eden merhum Dr. Abdurrahman Demir beyi bu gün burada anıyoruz. Çünkü cami cemaatindendi. Camimizde namaz kılardı. İlçe halkı tarafından çok sevilen ve sayılan bir doktor kardeşimizdi. Çok alçak gönüllü, çok mütevazı bir insandı. Adanalı olup 25 yıldır Viranşehir ilçemizde görev yapmaktaydı.

Asıl memleketi Adana olduğu halde adeta Viranşehirli olmuştu. Dolayısıyla bizler de bir vefa borcu olarak cami cemaatimizden olduğu için bu Cuma gününde vefamızı gösterelim, onu analım dedik. Ve daha önce namaz kıldığı yerde namazlığını boş bıraktık. Rabbim onun mekânını cennet eylesin, inşallah, âmin.” diyerek sözlerini tamamladı.

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı