AsayişGüncel

Doktor, Ben Gelince Ayağa Kalkacaksın

Bir doktor, Diyaliz teknikeri olarak çalışan görevliye kendisini görüp ayağa kalkmadığı için küfürler savurdu.

Olay, Şişli Etfal Hastanesi’nde meydana geldi. İddialara göre hatanede görevli olan Doktor Tamer Sakacı, diyaliz teknikeri olarak çalışan görevlinin kendisini gördüğünde ayağa kalkmasını istedi. Duruma itiraz eden diyaliz teknikeri doktor tarafından küfür ve hakarete maruz kaldığını belirtti.

 

Olayın sıcağında çekilen video sosyal medya hesaplarından hızla yayıldı. Doktora tepkiler çığ gibi büyürken, söz konusu videodaki tehditler de gözlerden kaçmadı. Video kaydı başlamadan önceki konuşmalarda Doktor, çalışana “beni gördüğünde neden ayağa kalkmıyorsun terbiyesiz. Beni gördüğünde ayağa kalkıp karşıma dikileceksin” ifadelerini kullandığı belirtilirken, diyaliz teknikeri de “Burası askeriye değil siz de benim komutanım değilsiniz.” diye karşılık verdiğini belirtti. Doktor “Ben Komutanım burası da askeriye” dedikten sonra hakaret ve küfürler savurduğu iddia edildi.

 

Durumun kızışması üzerine kendini koruma amaçlı video kaydı başlattığını belirten diyaliz teknikeri “Doktor bey beni burada çalıştırmayacağını. Beni görev yaptığım salona almayacağını belirtmişti. Bugün görevli olduğum salona giremiyor ve hasta alamıyorum” dedi.

 

Olay, büyük tepkilere neden oldu. Binlerce etkileşim alan videoya tepki gösteren kullanıcıların yanı sıra olayın iç yüzünün farklı olduğunu belirten kullanıcılar da oldu. Olay, CİMER’e şikayet edildi.

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı