Doç. Dr. İbrahim Berkan Aydilek Ulusal Basında

Harran Üniversitesi Bilgisayar bölüm başkanı İbrahim Berkan AYDİLEK ulusal basında '1 Milyon Yazılımcı' ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Doç. Dr. İbrahim Berkan Aydilek Ulusal Basında

Harran Üniversitesi bilgisayar bölüm başkanı Doç. Dr. İbrahim Berkan Aydilek ulusal basında gündemde kalmaya devam ediyor Şanlıurfa’da birçok başarıya imza atan Aydilek bu sefer ‘1 Milyon Yazılımcı’ programına davet edildi.

 

Doç. Dr. İbrahim Berkan Aydilek ‘1 Milyon Yazılımcı’ programında ulusal kanala açıklamalarda bulundu.

 

Doç. Dr. İbrahim Berkan Aydilek yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

Şanlıurfa bugün Türkiye’nin en geç nüfusuna sahip en geç ili 20.6 yaş ortalamasına sahip buradaki ilgili alakalı gençleri biz bilgi teknolojileri anlamında teknoloji anlamında girişimci yapabilirsek onları bu nitelikli hale getirebilirsek bu anlamda gerçekten kazanan memleketimiz ülkemiz olacaktır orda ki arkadaşlarımızla birlikte öğrencilerimizle birlikte ilgili alakalı gençlerimizle birlikte daha önceden başlattığımız bir proje vardı ve bu gayette güzel başarılı bir şekilde devam ediyor baktığımız zaman İstanbul’daki firmaların önemli firmaların bir şube açtığını orda ki gençlere eğitim vererek nitelikli hale getirdiklerini bizde tabi ki paydaşlar olarak destek oluyoruz nitelikli hale gelen arkadaşların bir ön eğitimden sonra bu şirketlerde uzaktan çalışmaya başladığını görüyoruz işte istihdam garantili eğitimin güzel bir örneğidir Şanlıurfa bu anlamda Şanlıurfa’da yapılanlardan dolayı ben bakanlığımıza bilgi teknoloji genel müdürlüğüne tekrar çok teşekkür ediyorum.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu