Diyanet İşleri Başkanlığı Binlerce Personel Alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaptığı açıklamada 6 bin 200 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Personel alınacak iller arasında Şanlıurfa da yer aldı.

muftuluk
Diyanet İşleri Başkanlığı, yaptığı açıklamada 6 bin 200 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Personel alınacak iller arasında Şanlıurfa da yer aldı.
 
Diyanet İşleri Başkanlığının taşra teşkilatında 4/B sözleşmeli pozisyonlarda istihdam edilmek üzere personel alacağını duyurdu. Alımlarda 2022 KPSS B grubu puan sırası esas alınacak. Başkanlıkça yapılacak sözlü sınav sonucuna göre, Diyanet Akademisine aday; Din görevlisi olarak 1300 Kur’an kursu öğreticisi kadın, 4 bin 600 imam hatip 300 müezzin kayyım alımı yapılacak.
 
Adayların 2022 yılı KPSS’den lisans mezunları için KPSSP124; ön lisans mezunları için KPSSP123; ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olması gerekiyor.
 

Şanlıurfa’da Sözlü Sınav Yapılacak

 
Sözlü sınavlar, Ankara, Antalya, Bursa, Bolu, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Tekirdağ, Trabzon, Samsun, Şanlıurfa, Rize, Van ve Yozgat’ta yapılacak.
 
Adayların sözlü sınavda başarılı sayılması için en az 70 puan alması şartı aranacak. Başvuru şartları ve işlemlerine ilişkin bilgilere Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinden ulaşılabilecek.
 
Başvurular 26 Aralık ile 6 Ocak tarihleri arasında “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden yapılabilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu