Genel

Diyanet Başkanına Ayasofya’nın Cami Olması Yetmedi, Daha Fazlasını İstedi

86 yıl sonra camiye dönüştürülen Ayasofya için Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın bir isteği daha oldu.

 

 

Çeşitli ziyaretlerden dolayı Rize’de bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde çeşitli açıklamalarda bulundu. 86 yıl sonra ibadete açılan Ayasofya için değerlendirmelerde buluna Erbaş, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulun;

 

Ayasofya Mektep Olsun, Medrese Olsun

86 yıl sonra ibadete açılan Ayasofya ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “İnşallah cemaati bol olsun, ziyaretçisi bol olsun içinde sadece ibadet etmekle kalınmasın ve bir mektep bir medrese olsun” dedi.

 

Ayasofya Kararını Duyunca Çok Mutlu Oldum

“Çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bizim gençliğimiz zincirler kırılacak, Ayasofya açılacak sloganlarını söyleyerek geçti. Tabii sadece Türkiye için değil tüm İslam dünyası için büyük bir anlamı olan sembolik bir anlamı olan camidir Ayasofya. 86 yıllık bir hasretten sonra Cumhurbaşkanımızın büyük bir gayreti ile sadece İslam dünyası için değil bütün insanlık için önemli bir değerdir önemli bir mabettir. Bin 500 yılı aşkın tarihi bir geçmişi vardır. Dolayısıyla ben bütün insanlığın esasında içinde ibadet edilen bir mabede dönüştürülmüş olmasının aslına rücu ettirilmiş olmasının çok anlamlı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Etiketler

Bahar

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı