Dikkat! Alzheimer Dolandırıcılığı Başladı

Türkiye'de Alzheimer hastalığını durduruyorum diye insanları kandıran dolandırıcılar türedi.

Dolandırıcılık çeşitlerine bir yenisi daha eklendi “Alzheimer hastalığını durduruyoruz”

İstanbul’da olduğu söylenen bir klinikte bulunan cihazla Alzheimer hastalığını durdurduklarını söyleyen dolandırıcılar, Alzheimerlı insanların yakınlarının umutlarını para ile sömürmeye başladığı öğrenildi. Söz konusu klinikte bulunan ve ne işe yaradığı bilinmeyen cihazla seansı 500 Euro’ya (Şimdiki değeri ile yaklaşık 7 bin TL) Alzheimer hastalığını durdurduğunu iddia eden dolandırıcıların bu yöntemi pes dedirtti.

Dr. Sevda Sarıkaya isimli kullanıcı, Sosyal medya hesabında, seansını yüksek fiyatlarla yaptığı bir tedavi yönteminden bahseden bazı şahısların insanları dolandırdığını  belirtti.

Sarıkaya yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Seansı 500€ olan bir cihazla Alzheimer’i durdurduğunu iddia eden Türkiye’deki merkezler, ABD’den de hasta ister misiniz? Çünkü burada öyle bir tedavi uygulanmıyor. Çaresiz hastalık grupları hep birilerinin hedefidir. RT yaparsanız aracını satıp tedaviye(!) gidecek biri belki görür.

Bunu yapanlar “nöroloji profesörleri” Burada FDA onayı olmayan bir konuda mevcut bir cihazı kullanırsanız diplomanız yanar.

Sağlık Bakanlığı! lütfen Alzheimer hastaları üzerinden sürdürülen, zavallı insanların elindeki son paralarını alıp umut satan bu kişi/kurumlara bir şey yapın.

Bir de haber yaptırıyorlar “hayatını demansa adayan(!)” Ya bi gidin Allah aşkına! Garibanın cebinde herkesin gözü. Güç bela hastasını bana göstermeye çalışanlar bilir, demans hastasının doktora çok ihtiyacı yoktur boşuna gelmeyin derim. Çok zor, çözülemeyen bir hastaysa hayır demem.

Birazdan ekiplerini yollarlar saldırıya. Ne zaman bunu yazsam hemen bir ekiple saldırıya geçiyorlar.

Bu kişileri TV programlarına sürekli alıp ünlü yapanlar da suçlu! Nörolog olabilirsin ama alanı demans olan nörologlar zaten bellidir en az 10-15 yıl sadece o alanda çalışmıştır(Türkiye’de 3-5kişi) Bu insanlar demans nöroloğu da değil! Zaten hiçbir demans nöroloğu bunu yapmaz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu