Derik-Mazıdağı çevre yolu için “4 yıldır” etüt yapılıyor!

31 km.'lik yapılması düşünülen Derik-Mazıdağı çevre yolu için 2018 yılından bu yana etüt, projelendirme ve keşif yapıldığı ortaya çıktı.

derik mazidagi cevre yolu icin 4 yildir etut yapiliyor

Şanlıurfa’nın komşu ili Mardin’den bugün gelen kaza haberi tüm ülkeyi yasa boğarken, kazanın ardından gözler yapılması planlanan çevre yoluna çevrildi.

 

Peş peşe yaşanan kazalarda Cengiz Holding’e ait olduğu öğrenilen 2 TIR araçlara çarptı. Kazalarda şuana kadar 19 kişi hayatını kaybetti, 6’sı ağır 26 kişi yaralandı. Ölü sayısının artmasından endişe edilirken sosyal medyada yetkililere çevre yolu çağrısı yapılmaya hatta anketler düzenlenmeye başlandı.

 

Basliksiz 6

Araştırmacı-Gazeteci Cengiz Aksan ise çevre yolunun projelendirilmesi için Neopro Mühendislik ve Danışmanlık Şirketi’nce 2018’den bu yana sürecin başlatıldığına dikkat çekti. Karayolları 9’ncu Bölge Müdürlüğü Derik ve Mazıdağ Çevre Yollarının Uygulama Projelerinin Hazırlanması Etüt-Proje Mühendislik Hizmetleri İşi için ihaleye çıktı ve Neopro şirketi ihaleyi 751.955,00 bedel ile aldı. 360 günde yapılması planlanan yollar için etüt ve proje hazırlanma süresi ise 4 yıl olarak belirlendi. Şirket 2018’in Haziran Ayı’ndan bu yana süreci yürütürken söz konusu süre de 2022 yılının Aralık Ayı’nda sona erecek. Tam 4 ay sonra…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu