Cumhurbaşkanı Urfa’nın Kurtuluş Yıl Dönümünü Kutladı

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 103’üncü yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir mesaj yayımladı.

erdogan

Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 103’üncü yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kurtuluş savaşımızda Urfa ve Urfalılar Şanlı- unvanı almayı hakkeden kahramanlıkları ve fedakarlıklarıyla ölümsüzleşmiş aziz milletimizin gönlünde eşsiz bir yer edinmiştir” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gönderdiği mesajında şu ifadeleri kullandı:

Şanlıurfa ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 103. yıl dönümünde vatandaşlarımıza tebriklerimi iletiyorum. İstiklal mücadelesi vatanı canlarından üstün tutan kahramanlıklarıyla tarihe mal olan tüm Şehitlerimizin ve Gazilerimizin emsalsiz fedakarlıkları aziz milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığı sayesinde zaferle neticelenmiştir.

Kurtuluş savaşımızda Urfa ve Urfalılar Şanlı- Unvanı almayı hakkeden kahramanlıkları ve fedakarlıklarıyla ölümsüzleşmiş aziz Milletimizin gönlünde eşsiz bir yer edinmiştir.

Böyle kutlu bir anlayışla kadim medeniyetimizin mirası üzerine kurulan Cumhuriyetimizi kazanımlarıyla korumak yaşatmak muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak yeni başarılarla daha da güçlendirmek suretiyle geleceğe taşımak için büyük bir azimle çalışmaya devam ediyoruz.

 Bu inançla istiklal savaşımızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum. Şanlıurfa’nın bu gurur gününü tekrar kutluyor tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum”.

BİHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu