Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 Seçim Tarihini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm ülke tarafından merak edilen seçimlerin tarihi hakkında açıklama yaptı. Erdoğan bir tarihe dikkat çekti.

son dakika
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm ülke tarafından merak edilen seçimlerin tarihi hakkında açıklama yaptı. Erdoğan bir tarihe dikkat çekti.
 
Türkiye, 2023’te seçime gidecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlerin hangi tarihte yapılacağı ile ilgili bir açıklama yapmamıştı.

Erdoğan: 2023 Türkiye Yüzyılı’nın Başlangıcıdır

Dün Ak Parti’nin TBMM Grup Toplantısında, seçim tarihi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında, “2023 bizim için hem 20 yıllık eser ve hizmet siyasetimizin sembolü hem de yeni vizyonumuz ‘Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcıdır. Önümüzdeki aylarda yaşanacak seçimi önemli ve tarihi kılan da işte budur. Hayatımızda hiçbir seçim kolay olmadı. Her seçimde de sandıktan zaferle çıkmayı başardık. 2023 seçimlerine karşımızda oluşturulan ucube ittifakın hezeyanları ile uğraşarak hazırlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Seçim Tarihinin Sinyalini Verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çeken bir açıklama da geldi. Seçim tarihi olarak 14 Mayıs’ı işaret eden Erdoğan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
 
“Rahmet Menderes 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter söz milletin’ demiş ve sandıktan büyük bir zaferle çıkmıştı. Şimdi de ‘Yeter, söz de karar da gelecek de milletindir’ diyerek 2023’te milletimizin desteğine talibiz. 73 yıl bir kez daha aynı gün 6’lı masa diyerek karşımıza çıkan bu darbe şakşakçılarına yeter diyecektir”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu