Cumhurbaşkanı: Arsa Sayısını 1 Milyona Çıkarıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ sosyal konut projesi için müjdeyi verdi; “100 bin arsayı 1 milyona çıkarıyoruz.”

Erdoğan açıkladı! İşveren ve çalışanları ilgilendiriyor...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ sosyal konut projesi için müjdeyi verdi; “100 bin arsayı 1 milyona çıkarıyoruz.”
 
cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğa, Kanal D – CNN Türk ortak yayınına katıldı.
 
Gündeme dair açıklamalarda buluna Erdoğan, TOKİ Sosyal Konut Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “100 bin olan ara sayısını 1 milyona çıkardıklarını duyurdu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
 
“Arsadaki sayıyı 1 milyona çıkartmak istiyoruz. Rakam 5’i yakalayınca bize yeni bir adım atmak için Bakanımla konuştum. Biz altyapıyı yapacağız, o da evini yapacak. Çevre Şehircilik Bakanlığımız ekibiyle buralarda araştırmaları yapıp planlamayı yapacaklar. Ondan sonra hangi ilde ne kadar Arsa, biz taktim edeceğiz. Bu adımı kura çekiminden önceye yetiştireceğiz. Çalışmayı dün akşam Murat Bey’e talimatı verdim. Arsa alacak olanlar, hemen buraya yönelsinler. Onların arsalarını da bu kuraya tabi tutalım. 1 milyon arsa, fazla olabilir ama az olmayacak.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu