Cumhurbaşkanı açıkladı: “EYT’de yaş sınırı uygulanmayacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT düzenlemesinin ayrıntılarını açıklıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan “EYT’de yaş sınırı uygulanmayacak" dedi.

cumhurbaskani acikladi eytde yas siniri uygulanmayacak

Milyonlarca kişinin merakla beklediği EYT’de detaylar belli oldu.

 

Külliye’de emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de açıklamada bulunuyor…

 

Basliksiz 6

İşte açıklamalar:

 

“EYT olarak bilinen bu düzenleme kapsamlı bir çalışmanın ardından nihai halini almıştır. Ülkemizdeki sosyal güvenlik sistemini, makul bir seviyeye getirilmesi hususunda çok önemli reformlara imza atmış bir hükümetiz.

 

Ülke ekonomisinin üzerine yük bindirmemek için uzunca bir süre böyle bir düzenlemeye sıcak bakmadık. Devlet için büyük bir fedakarlık olan bu düzenleme ile artık sistemi yerli yerine oturtmuş olacağız.

 

Ülke ekonomisinin üzerine kaldıramayacağı yükler bindirmemek için bu düzenlemeye sıcak bakmadık. Büyüyen, gelişen kalkınan Türkiye’nin imkânlarının elverdiğini gördüğümüzde ilgili kurumlara talimat vererek çalışmaları başlattık. Geçtiğimiz hafta duyurduğumuz asgari ücret rakamı da bu iradenin tezahürüdür.

 

Prim ödeme gün sayısı, sigortalılık süresi ve yaşı tamamlamak gerekiyor. Yaptığımız düzenleme yaptığımız yaş bekleyenleri kapsıyor. EYT düzenlemesinde herhangi bir yaş şartı olmayacak.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu