Cumhur İttifakı Çatırdıyor Mu

Cumhur İttifakı Çatırdıyor Mu

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, fınfık rekoltesi ile ilgili yaptığı açıklamada tepkilerin odağı haline gelmiş, Ak Partililerden oldukça büyük eleştiri almıştı. Bütün bunların üzerine akıllarda tek bir soru işareti kaldı; Cumhur İttifakı zedeleniyor mu?

Bugün MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirliyi, fındık rekoltesi konusunda eleştirdi. Engin Yurt Tarım Bakanını eleştirdi diye kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

 

MHP, İttifakı Parti Meselesi Olarak Görmüyor

Enginyurt’un disiplin kuruluna sevk edilmesinden sonra, Enginyurt için verilen bu karar akılları karıştırdı. Cumhur İttifakı’nı parti meselesi olarak görmeyen Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti hakkında yapılan en ufak bir olumsuzluğa bile müsamaha göstermiyor. Sayın Devlet Bahçeli’nin her ortamda Cumhur İttifakı’nın önemini anlatmaktan ve ülkenin bekası için ne kadar gerekli olduğunu ifade etmekten çekinmiyor.

 

Cumhur İttifakında Çatlak Mı Var?

Fakat bugün Şanlıurfa’da AK Parti Milletvekili Sayın Halil Özcan’ın Cumhur ittifakı ortağı MHP’yi HDP ile bir tutması, sorunları yalnızca AK Parti’nin çözeceğini söylemesi, diğer çevrelerce Cumhur ittifakında çatlak mı var sorusunu akıllara getirdi? Cumhurbaşkanımızın her ortamda defaatle Cumhur ittifakı’nın önemini vurgulaması ve aldığı her kararda Cumhur ittifakı ile beraber hareket etmesi ortadayken AK Parti ve MHP’de ayrıştırılmaya gidilmesi Cumhur ittifakı’nı zedeleyecek davranışlar olarak nitelendiriliyor.

Cemal Enginyurt Bakan Pakdemirli İçin Ne Dedi?
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin fındık rekoltesi açıklamasına dün sert tepki göstermişti. Enginyurt Pakdemirli’nin rekolteyi beklenenden yüksek açıkladığını savunmuş ve    “Tarım Bakanı bugün fındık üreticisine ihanet etmiştir” demişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu