Yazarlar

Çocuklarınızı Tarikat ve Cemaatlerden Uzak Tutunuz

Allah'ım ! Bana iki çocuk verdiğin gün sana nasıl hamdeceğimi şaşırmıştım !


Allah’ım ! Bana iki çocuk verdiğin gün sana nasıl hamdeceğimi şaşırmıştım ! Bütün gelişen olayları sen de görüyor ve işitiyorsun . Seni daha iyi tanımanın daha iyi bilmenin yolunu çok aradım ve aynı şekilde çocuklarım da seni anlamalarını ve hissetmelerini istedim . Sevgiyi yedi yaşında , onuru sekiz yaşında bağrımızdan koparıp ilim , irfan ve kurtuluş yolu olan cemaat ve tarikat ehillerine teslim ettik . Bunun gururunu yaşamak , sana teslim olmaktı âdeta …

İkinci senelerine kadar ziyaret ediyor hasret gideriyorduk . Çocukların o yaşta anne ve babalarından uzaklaşması bilinç altlarında bir travma yaratacak olursa da sonu ilim okumuş çocuklarım hem kendilerine hem de çevrelerine Allah’ın yolunu anlatacak ve bir çok kişinin hideyetine vesile olacaklardı . Bir gün sevgiyi teslim ettiğim yere gittim ve sevginin okuduğu yerin bahçesinde bir köşede ağlarken gördüm ! Beni görür görmez sildi gözlerini ! Ve öyle bir sarıldı ki bana hıçkırık sesleri ile boğulacak gibiydi ! Ne yavrum ne oldu ! dedim . Yok baba bişey sadece seni annemi çok özledim onun için ağlıyorum dedi . Biraz teselli edip hasret giderdikten sonra başlarındaki şeyh efendinin yanına sokularak durumların nasıl olduğunu sordum . Herşey yolunda idi ve sonra kızımla vedalaşıp arkamdan ağlama seslerini daha fazla duymayayım diye hızla uzaklaştım oradan ! Üç gün sonra haber geldi sevgi öldü dediler ! Kızı her gün taciz edip tehdit eden şeyhten kaçarken bir arabanın altında can vermiş ! Çocuk da taciz edilir tehdit edilir miymiş bağlantı kurmaya anlamaya çalışıyorum ! Morgda yüzüne bakarken o acılı ağlayışları geldi aklıma meğerse korkudan söyleyememiş ! Ne demeli şimdi ne yapmalı ! Nefesimi kesen duygu anaforuna hakim olmak istemiyordum çünkü ağlayarak ölmek istiyordum ! Şeyh kaçsın , yurt kapatılsın neye yarar ! Sevgiyi geri getirmenin hiç yolu yoktu artık ! Ritüellerle yere gömdük sevgiyi !

Onur da kaçmış okuduğu yerden ! Nerededir ne yapar ! Günlerce aramaktan , ağlamaktan , umuda bel bağlamaktan yorulmuştuk ! Ve nihayetinde cansız bedenini su kanalından çıkardılar ! Çünkü onurun onuru çiğnenmiş ruhunda derin bir tahribat bırakmıştı !

Allah’ım ! Bana verdiğin her iki çocuğu da aldın ! Biliyorum böyle olsun istemezsin ! Ancak senin adına yüzlerce çocuğun bu şekilde heba olmasını hiç istemezsin !

Bu bir öyküleme idi lütfen çocuklarınızı tarikat ve cemaatlerden uzak tutunuz !

Etiketler

Bahar

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı