Genel

Urfa’da Çiftçinin Alın Teri Yok Oldu

Bozova'da anız yakan sorumsuz şahıslar, onlarca dönüm Arpanın yanmasına neden oldu.

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde hasat döneminin gelmesi ile beraber yer yer anız yangınları da başladı. Yetkililer tarafından yapılan onca uyarıya rağmen anız yakan sorumsuz şahıslar diğer çiftçilere de zarar veriyor. Dün akşam Yeniköy mahallesinde anız yangını nedeniyle onlarca dönüm arpa heba oldu.

Hasar tespiti yapıldı

Bozova Ziraat Odası Başkanı Fuat Almas, dün akşam saatlerinde Kavşut, Özgören ve Yeniköy mahallelerinde yaşanan anız yangını nedeniyle onlarca dönüm arpanın yandığı tarlalarda hasar tespiti yaptı.  2 tarlada hasar tespiti yapan Başkan Almas, hasarın giderilmesi için çalışma başlatacaklarını belirtti.

Başkan tepki gösterdi

“Anız yakmak hayat yakmaktır” olduğunu kaydeden Başkan Almas, “Hasat mevsiminin başlanması ile birlikte çiftçimizin emeği yok edilmemesi adına anız yakılmasına dikkat edilmelidir. Dün akşam saatlerinde Kavşut ve Özgören mahallesine bağlı Yeniköy (Ğıravreşk)mahallelerinde yaşanan anız sonrasında onlarca dönümlük arpa tarlaları ürün yok olmuştur her iki tarlada yaptığımız hasar tespiti sonrasında hasarların gönderilmesi adına oda olarak gerekli çalışmaları başlatacağız. Ürünleri yanan çiftçilerimize büyük geçmiş olsun diliyorum.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı