CHP’li Özel, Beklenen Soylu Dosyasını Açıkladı

"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili yarın açıklama yapacağım." diyen CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, iddialarını açıklamak için canlı yayın başlattı.

ozer soylu 1
“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili yarın açıklama yapacağım.” diyen CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, iddialarını açıklamak için canlı yayın başlattı.
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, dün yaptığı paylaşımla merak uyandırmıştı. Özel, Twitter sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Yarın Süleyman Soylu ile ilgili bir dosya açıklayacağım. Başıma bir şey gelirse diye üç arkadaşıma daha verdim dosyayı, ben açıklayamazsam onlar açıklayacak.” ifadelerine yer vermişti.
 
CHP’li Özer, “Dosyaları paylaşacağım” dediği canlı yayını an itibari ile yapmaya başladı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Özgür Özel, Süleyman Soylu’nun Telegram isimli iletişim uygulamasında gizli kanal açarak troller ile saldırdıklarını açıkladı. Süleyman Soylu hakkında iddialarda bulunan Özel, “Soylu da unutulmayan bir içişleri bakanı olacak” dedi.

Soylu, Trol Ordusu İle Çalışıyor

Bakan Soylu’nun Telegramda bir “troll ordusu olduğunu” iddia eden Özel, Emin Şen isimli trolün 4 Ekim 2016’dan itibaren Soylu ile birlikte çalıştığını söyledi. Özel, Emin Şen’in kamu çalışanı olduğu halde özel şirket kurduğunu ve 12 yıldır yasak olmasına rağmen çalışmaya devam ettiğini söyledi.
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Süleyman Soylu’nun Bakan Müşaviri Emin Şen’in bakanlıktan aldığı ihaleleri açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı sitesinde “Bakan Müşaviri” başlığı erişime kapatıldı.
 

Kendilerine ‘Ebabiller’ Diyorlar

Özel, dosyasında, Soylu’nun Telegram’da kurduğu grupta yer alan yaklaşık 8 bin kişinin kendilerine ‘Ebabiller’ dedikleri trol ile sosyal medyada saldırdıklarını belirtti. Özel, Soylu’nun kendilerini eleştirenler varsa bunu gruba mesaj atıp ‘Haydi ebabiller yorumlar ile saldırın!’ dediklerini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu