CHP’li Budak’a Gözdağı! Aracına Kalaşnikof Mermisi Bırakıldı

CHP İl Başkanlığına kayyum olarak atanan ve görevi bugün teslim alacak olan Ahmet Dudak'ın aracına kalaşnikof mermisi bırakıldı. Yeni başkana gözdağı verildi.

CHP İl Başkanlığına kayyum olarak atanan ve görevi bugün teslim alacak olan Ahmet Dudak’ın aracına kalaşnikof mermisi bırakıldı. Yeni başkana gözdağı verildi.
CHP İl Başkanı Hayrettin Cidir’in yerine kayyum heyeti olarak görevi devir alan Ferhat Karadağ, 45 gün içerisinde CHP İl Başkanlığını seçime götürecekti. Bunun gerçekleşmemesi üzerin mahkemelik olundu.
 
Ankara’da 5. Sulh Mahkemesi tarafından açılan dava sonuçlandı. Mahkemede Başkan Ferhat Karadağ’ın görevine son verilme kararı alındı. Kararın alınmasının ardından Şanlıurfa CHP İl Başkanlığına kayyum olarak Ahmet Budak’ın atanmasına karar verildi. Budak ile beraber kayyum heyetine Zeliha Uyar, İmam Ali Keskinbıçak, İbrahim Halil Pakır ve Nükhet Aktaş’ı atadı.
 
 
Budak’ın CHP İl Başkanlığı görevini bugün devralması beklenirken, şaşkınlık yaratan bir olay meydana geldi. Budak, sabah saatlerinde aracının cam sileceğinin üzerinde kaleşnikof mermisi buldu. Kendisine gözdağı verildiğini tahmin eden Budak, emniyet ekiplerine ihbarda bulundu. Olay yerine gelen polisler yaptıkları incelemenin ardından şüpheli ya da şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.
 
Budak, incelemenin ardından yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
 
“Bugün malum bir olumsuzlukla karşılaştık. Bugün saat 13.00’da Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı devir teslim töreni yapılacaktı. Devir teslim törenine gitmek için sabah evimin önüne çıktım, arabama bindim, arabama biner binmez, arabanın ön camında kalaşnikof mermisi… o anda hemen emniyet güçlerini aradım. Olayla ilgili çalışmalar yapılıyor. Kamuoyuna bildiririm.

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu