CHP İl Sekreteri Paydaş’tan sağduyu çağrısı

Ronayi Paydaş, arazi anlaşmazlığı nedeniyle silahlı çatışmaların yaşandığı Eğerkıran Mahallesinde oluşan gerginlik sonrası sağduyu çağrısında bulundu.

CHP İl Sekreteri Paydaş'tan sağduyu çağrısı

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı kırsal Eğerkıran Mahallesinde geçen hafta çıkan silahlı çatışmada bir kişi silahla başından vurulmuş ve sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle jandarma köyde güvenlik önlemi almıştı.

CHP Şanlıurfa İl Sekreteri Avukat Ronayi Paydaş, Eğerkıran’da yaşanan gerginlik sonrasında taraflara sağduyu çağrısında bulundu.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Paydaş, köylülerin diken üstünde olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Eğerkıran kırsal mahallesi S.O.S. çağrısı veriyor. Köy şu an diken üstünde. 800 civarında nüfusa sahip köyde dışarı çıkan kimse yok. Araya giren aracılar dinlenmemiş sonuç yine geçtiğimiz gün bir kişinin daha yaşamını yitirmesine sebep oldu.

Şu an güvenlik güçleri köyde güvenliği sağlıyor. Köy halkı bir an önce bu olayların sonlanmasını istiyor. Aslında kimsenin istemediği bu olay artık tüm Şanlıurfa’yı rahatsız etmiş durumda! Tüm Şanlıurfa bir an önce köydeki olayların sonlanmasını istiyor.”

“SAĞDUYU ÇAĞRISI YAPIYORUZ”

Köy halkının tahriklere kapılmamasını isteyen Paydaş, “En başta köy halkına sesleniyoruz, sağduyu çağrısı yapıyoruz ve tahriklere kapılmamalarını ve araya giren aracıları dinlemelerini diliyoruz. Bir kişinin tırnağı taşa değse içimiz parçalanıyor ama göz göre göre de gencecik fidanlar toprağa düşüyor” ifadelerini kullandı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu