Ceylanpınar’da Bayramlaşma Yoğun Katılımla Gerçekleşti

Ceylanpınar Belediyesi'nin Ramazan Bayramı münasebetiyle düzenlediği geleneksel bayramlaşma programı yoğun katılımla gerçekleşti.

Ceylanpınar'da Bayramlaşma Yoğun Katılımla Gerçekleşti

Ceylanpınar Belediyesi tarafından öğretmen evinde “Halkla Toplu Bayramlaşma” programı düzenlendi. Organize edilen toplu bayramlaşma programına ev sahipliği yapan Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, misafirlerini ağırladı. Gerçekleşen bayramlaşma programına AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, AK Parti Ceylanpınar İlçe Başkanı Abdulcelil Doğantekin, Belediye Başkan Yardımcıları Übeyt Kurt, Ahmet Ergin, Adnan Daşkıran, İsmail Berhuni, Belediye Meclis Üyeleri İbrahim Almaz, Ümit Bilgin, Cuma Barutçu, İshak Uğur, Abdulkadir Akgeyik, Aziz Caymaz, Naif Karataş AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meral Beşkat, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Halil Bayluğ, Sivil Toplum Kuruluşları, mahalle muhtarları, kanaat önderleri ve çok sayıda vatandaş yoğun ilgi gösterdi.
AK Parti Ceylanpınar ilçe Başkanı Abdulcelil Doğantekin, ‘’Değerli Milletvekilim, kendileri de bizim bu güzel birlik ve beraberliğimize renk katarak sevgi göstererek güç katarak bayramın ikinci günü bütün bayramlaşmaları kendi ilçesinde bırakıp bizi yalnız bırakmadığı için ve bizim bu sevgimize sevgi katarak, burada bulunmasından huzurunuzda kendilerine teşekkür eder, siz de hepiniz hoş geldiniz, safalar getirdiniz. Nice bayramlara nice günlere, sağlıklı, huzurlu, güzel günler, birlik, beraberlik içerisinde geçirmemizi ailece Allah’tan niyaz ediyorum’ ’dedi.

Pandemi nedeniyle uzun bir süreden beri bayramlaşmadan uzak kaldığını belirten Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, ‘’Bir yıldır bu bayramlaşma dan uzak kaldık. Bu Pandemi’den dolayı şimdi yavaş yavaş artık o zincirleri kırdık. Milletvekilimiz aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi’nde Milletvekili olduğu gibi Avrupa meclisinde de Türkiye’yi temsilen orada Milletvekilidir ve Ceylanpınar’ın Milletvekili Urfa’nın Milletvekili olması da ayrı bir gurur veriyor bizlere. Sayın Vekilim cuma günü Avrupa’dan geldi ve ayağının tozuyla buraya geldi. Hiç bir yere gitmeden direk buraya geldi. Aile ziyaretini yaptı, babasını, ailesini ziyaret etti. Ondan sonra bizleri unutmadı. Bizleri unutmadığı için kendisine ben çok teşekkür ediyorum. Bayramı bayram gibi geçmesini diliyorum. Allah gelecek Bayramı hepimizi beraber sağlıklı sıhhatli bir şekilde kavuşturmayı nasip eylesin. Katılımınız için ben her kese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. ’dedi.

Milletvekili Özşavlı; TİGEM BU İLÇENİN GELİŞMESİNİ ENGELLEYEMEZ

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, ‘’Öncelikle bu bayramın size ailenize, tüm ümmeti Muhammed’e dünya Müslümanlarına, Ülkemize, milletimize huzur getirmesini, sağlık getirmesini, esenlik getirmesini, refah getirmesini diliyorum. Hepinizin bayramını tebrik ediyorum. Bundan sonra Ceylanpınar’a olan ziyaretlerimiz daha da artacak. Ceylanpınar’a ona müjdelerimiz daha da artacak. Peşinde olduğumuz, takip ettiğimiz projelerimiz var. Şimdi onlar gerçekleşmeden bir şey söyleyemiyoruz, inşallah onların kesinleştiği, netleştiği zaman gerçekleşeceği biraz belli olduğu zaman onları inşallah sizlere duyurmaya devam edeceğiz. Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz projelerimiz var. Doğalgazdan bahsetmiştik geldi şu an mahallelere çalışmalar başlıyor. Kızıltepe Ceylanpınar yolunda hatırlıyorsunuz bir ara çalışmalar kesildi şimdi tekrardan başladı. Millet bahçesi ihalesi normalde az çok daha önce yapılacaktı. Bazen müteahhit bırakıp kaçıyor. Bir şey oluyor, tekrarlanıyor ihale süreci, fakat orada biliyorsun millet bahçesi olacak. Başkanın bizden büyük kepezi de istiyorum. Büyük Kepez arkasında 800 dönüm şimdilik inşallah onda da muvaffak olacağız. Orayı da alacağız.

TOKİ’nin bize sözü var, TOKİ toplu konut yapacak. Başkanımızın bizden hayvan pazarı, buğday pazarı, otogar hepsi bu ilçenin hak ettiği şeyler. Biz bunları bir bir inşallah gerçekleştireceğiz. Gümrük kapısı 10 milyonla başladık, maliyetler arttı. Savunma Bakanlığı dedi ki, prefabrik olmaz savunmaya elverişli değil. Daha adam akıllı şeyler yapın. Savunma Bakanlığı kabul etmedi. Çok daha modern ve sağlam binalardan muhkem binalardan bir proje istedi. Proje büyüyünce maliyet büyüdü. Şu an en son 43 milyon ödenekle tam teşekküllü bir gümrük kapısının projesi bitti, fizibilitesi yapıldı. Cumhurbaşkanlığı strateji bütçe daire Başkanlığı’nda onaya gitti. Ben başkanla görüştüm inşallah onaylanacak. Sonra burada biz buraya buranın hak ettiği bir gümrük kapısı yapacağız.
TİGEM üzerindeki görüşmelerimiz bunlarla irtibatımızı daha da artacak. Yeni bakanla beraber TİGEM’in Ceylanpınar’a daha faydalı bir kurum olması için elimizden geleni yapıyoruz.

Daha önce bahsetmiştik, yeni ağıllar açılıyor. Yeni istihdam demek inşallah yeni araziler sulamaya açılacak. Bunlar yeni istihdam demek. Fakat TİGEM bu ilçenin gelişmesini engelleyemez. Hiç kusura bakmasın. Devlet kurumları bizatihi devlet insan için vardır. Yani bu kurumlar bu ilçede bu ilçeye rağmen, ayakta duramaz. Buraya buranın insanlarına faydalı olarak ancak ayakta kalabilir. Efendime söyleyeyim işte biz TİGEM’i size verip gidelim mi? Gerekirse verip gidersin kardeşim, kusura bakma burada insan yaşıyor. Burada insan yaşıyor insan. Senin sertifikalı tohumunmuş ‘ta şuyun buymuş de sen ne yapıyorsun? Bunu insan için üretiyorsun, burada insan olduğuna göre, beni ilgilendirmez senin Tekirdağ’a Avrupa’ya gönderdiğin sertifikalı tohum.

Sen Ceylanpınar’a ne faydan var önce onu bana söyleyeceksin. Emin olun ne gerekiyorsa yapılır. Bu kardeşiniz kavgayı sevmez, gerektiği zamanda ile kavga eder. Az çok bizi bilen bilir. Yanlış olduğu zaman kimse burada barınamaz. Kusura bakmasın. Bu ilçe için faydalı olacaksın. Başka yolu yok. Bu ilçenin gelişimine, refahına engel olamaz. O yüzden içiniz müsterih olsun. O 800 dönümde alınacak, daha fazlası da alınacak. Bu ilçeye ne gerekiyorsa yapılacak. Zaten Kıraç arazi istiyoruz. Velev ki ihtiyaç oldu, birinci sınıf tarım arazisini de alırız. Gerekirse otogarda yaparız, hayvan pazarı da yaparız. Bu buğday pazarında yaparız. Ne gerekiyorsa yaparız. Ama bunlar biryana inşallah bunlar sıkıntısı olmayan şeyler çok yakın zamanda çözülecek olan şeyler.

DEDAŞ meselesi, Güneydoğu’nun her yerinde malum olduğu bir meseledir. Hükümetimiz onunla ilgili elinden geleni yapıyor. Elektrik maliyetleri her yerde artı ama her yerde arttı. Yani dünyada arttı ve biz elektriğin dışarıdan aldığımız kaynakla elektrik üretebiliyoruz. İster istemez yansımalar oldu fakat inşallah bu önümüzdeki aylardan itibaren havanın ısınmasıyla hem enflasyonda bir düşüş olacak. Hem satın alma gücünde bir artış olacak. Devletimiz sorunun ne olduğunu çok iyi biliyor, çözüm yollarını da biliyor. Sadece sizden biraz daha sabır. Çünkü şimdiden biz olumlu yansımalarını görmeye başladık. Bizler sizler için varız.

Aday olduğumuz günden beri söylediğimiz bir şey vardır. Biz ne köleyiz ne efendi, biz hadimi milletiz. Bu makamda olduğumuz sürece, sizlere faydalı olmayı sizlere hizmet edebilmeyi kendimize şiar edinmişiz. Makamlar hepsi geçicidir. İnsanoğlu kendisi daha iyi fânidir biliyorsunuz. Makamda geçecek, bu ömür de bitecek. Allah’ın verdiği bir muvakkat süre var. Önemli olan arkasından bir Allah razı olsun dedirte bilmek. Rıza-i ilahi kazanabilmek elimizden geleni yapıyoruz. ’ifadelerinde bulundu.

Ceylanpınar Öğretmenler evinde gerçekleşen bayramlaşma programını vatandaşların dilek talep ve önerilerinin ardından son buldu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu