Ceylanpınar Belediyesi’nden Vatandaşının kapısına Havuz

Vatandaşlar yağmur sonrasında evlerinin önünün göle dönmesine tepki gösterdi! Ceylanpınar belediyesinden büyük hizmet vatandaşın kapısının önüne havuz yaptı.

Ceylanpınarlı vatandaşlar yağmur sonrasında evlerinin önünün su birikintisi ile kaplanmasına tepki gösterdi! Vatandaşlar ironi yaparak: “Belediyemiz kapılarımızın önüne havuz yaptı” dedi.
 
Ceylanpınarlı vatandaşlar, Viranşehirli vatandaşların yaşadığı büyük sorunu yaşamaya devam ediyor. Vatandaşların en büyük sorunlarından bir tanesi, yağmur sonrasında her yerin göle dönmesi ve ardından çamurlaşması. İşe, okula giden insanların çamur içinde kaldığı görülürken, evler de bu çamurdan nasibini alıyor.
 
Ceylanpınar’da yağmur sonrasında evlerin önüne biriken yağmur suları, mahalleyi göle çeviriyor. Alt yapının gelişmediği Ceylanpınar’da mahallerini su basan vatandaşlar evlerinden çıkamıyor. Suyun yavaş yavaş çekilmesinin ardından çamur içinde kalan mahalleler bir başka sorunu daha ortaya çıkarıyor.
 
Ceylanpınarlı vatandaşlar, Ceylanpınar Belediyesi’nden sorunun çözüme kavuşması için faaliyet bekliyor. Ceylanpınar Belediyesi’nden sorun ile ilgili bir açıklama gelmezken, sorundan dert yakınan vatandaşlar işi ironiye bağlamaya karar verdi.
 
Vatandaşlar yağmur sonrasında evlerinin önünde su birikintisini görerek, şu ironiyi yaptı;
 
“Belediyemiz Halkın Kapısına Havuz Yapmış!
 
Evlerinizin daha fazla değerlenmesi için tüm imar planlarını yok sayarak evlerin iç içe girmesini sağlayan belediyemizin hizmetleri bitmiyor. Binalara villa konforu sağlamak isteyen belediyemiz evlerin önüne havuz hizmeti sunuyor. Tek sorun vatandaşların evden çıkarken yüzmek zorunda kalması.”
 
Ceylanpınar’ın yaşadığı bu sorunu yaz ayından beridir Viranşehirli vatandaşlar da yaşıyor. Viranşehir’de de cadde ve sokakların çamur gölüne dönmesinden şikayetçi olan vatandaşlar sesi belediye duyuramıyor.
Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu