Cem Uzan: 2023’te Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Olacağım

Genç Parti kurucusu Cem Uzan, 2023'te Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olacağım" dedi. Uzan, "Erdoğan dönemi 12 ay sonra bitecek." ifadelerine yer verdi.


Genç Parti kurucusu Cem Uzan, 2023’te Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olacağım” dedi. Uzan, “Erdoğan dönemi 12 ay sonra bitecek.” ifadelerine yer verdi.

Genç Parti kurucusu Cem Uzan, Sözcü’ye konuştu. Uzan Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayıp 2023’te Cumhurbaşkanı olacağını belirtti.

“Erdoğan dönemi 12 ay sonra bitecek. 2023’te Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olacağım” diyerek şu ifadelere yer verdi;

“2023 yılının Haziran ayında yapılacak seçim için her parti, Anayasa çerçevesinde adayı kimse çıkartacak, millet de kimi istiyorsa seçecek. Erdoğan da emekli olacak. Erdoğan dönemi 12 ay sonra bitecek. Bunu deklare edip, bunun güvencesini millete verdiğin an yargı da ekonomi de nefes almış olacak”

Uzan: Haziran 2023’te Türkiye’ye cumhurbaşkanı olacağım.

“Ben cumhurbaşkanı adayıyım. Haziran 2023’te Türkiye’ye cumhurbaşkanı olacağım. Bana, ‘hakkınızda kesinleşmiş hapis cezaları var’ deniliyor. Diyenlere, ‘Bir dakika’ deyip şu karşılığı veriyorum: Süleyman Demirel de yasaklıydı. Başbakan, cumhurbaşkanı oldu mu? Oldu. Bülent Ecevit yasaklı mıydı? Yasaklıydı, başbakan oldu. Necmettin Erbakan yasaklıydı. Başbakan oldu. Recep Tayyip Erdoğan da yasaklıydı, başbakan ve cumhurbaşkanı oldu mu? Oldu. Ben de yasaklıyım. Başbakan değil, cumhurbaşkanı olacağım. Yasaklar, millet oy verdiği sürece kimsenin önünde engel olmuyor.”

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu