GüncelYurt

Çelik: Kapımız Tüm Mimarlara Açık

Bahattin Çelik: “Mimarlar odasının kapısı tüm mimarlara açık olacak” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Mimarlar Odası Başkanlığına adaylığını koyduğunu açıklayan Başarılı Mimar Bahattin Çelik, başkanlığı aldıktan sonra hayata geçireceği projelerini açıkladı.

Çelik, projelerini açıkladığı sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi; “Mimarlar odası Şanlıurfa Şubesi siyasetten uzak, proje üreten bir fikir merkezi haline getirmek, üyelerinin haklarını her koşulda koruyacak, fiziksel şartları daha iyi sağlayacak ortamlar için Turkuaz Değişim Grubu olarak projelerimizi açıklıyoruz. Hedefimiz Mimarlar ve mimarlıktır.”

Şanlıurfa Mimarlar Odası Başkan Adayı Bahattin Çelik’in oda başkanı olduğu takdirde hayata geçireceği projeler şu şekilde;

Mimarlık Evi Projesi

Balıklıgöl platosunda bulunan odamızın eski idari binasını, meslektaşlarımızın sosyal hayatına değer katacak bir buluşma noktası haline getirmeyi planlıyoruz.

Şanlıurfa’da Yapılacak Projelerde Fikir ve Rapor Sunma

Mimarlar Odası Şanlıurfa için fikir sunacak teknik rapor hazırlayacak. Mimarlık mesleği gereği yaşadığı şehre şehircilik konusunda yapılacak olan projeler de öneri projesi sunma, teknik rapor hazırlayarak kamuoyuna teknik açıdan bilgi vermek görevlerinden biridir. İlimizde yapılacak olan önemli projeler de fikrimizi ve teknik raporumuzu sunmakta geri kalmayacağız.

Mimarlar Odası eğitim merkezi haline gelecek

Meslektaşlarımız artık kurs ve Sertifika için başka illere gitmek zorunda kalmayacak. Mimarlık faaliyetleri kapsamında işbirliği içinde olduğumuz alanında uzman eğitimci meslektaşlarımız ile anlaştık. Yönetim olarak yapacağımız ilk icraatların başında mesleki kurslar ve sertifikaların verileceği bir eğitim merkezi kuracağız. Eğitim merkezi ile ilgili yapılacak kursların bilgisini hem SMS hem de urfamimod.org sayfasından yayınlayacağız.

Genç MİMO Projesi

Genç Mimo projesini hayata geçireceğiz geç Mimo Harran Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencilerimizi Mimarlar Odası üniversite Entegrasyonu ile Mesleki ve sosyal projeler üzerinde çalışmalar yapmayı hedefler.

 

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı