Canpolat’tan Miraç Kandili Mesajı

Canpolat,“İslam aleminin yekvücut halinde secdeye gittiği bu müstesna günde, yapılacak bütün ibadetlerin ve duaların kabulünü, Yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi

Başkan Canpolat'tan 10 Ocak Mesajı
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Miraç Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, “İslam aleminin yekvücut halinde secdeye gittiği bu müstesna günde, yapılacak bütün ibadetlerin ve duaların kabulünü, Yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

 

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, “Müminlerin, Yüce Allah’a karşılığını umarak, merhamet ve mağfiret talebini sundukları en istisnai zamanlardan biri de Mirac Kandili’ni ifa ettiği bu mübarek gündür” sözleriyle başladığı mesajında, şu ifadeleri kullandı:

“Miraç gecesi, fizik ötesi alemden Hz. Muhammed’in şahsında tüm İslam alemine namazın hediye edildiği gecedir. Kandil aydınlatma aracı ise, Mirac da kalbimizi ve zihnimizi, kulluk görevimizi yerine getirmemizle berraklaşıp aydınlatan Yüce Allah’ın hediyesidir. İslam aleminin yekvücut halinde secdeye gittiği bu müstesna günde, yapılacak bütün ibadetlerin ve duaların kabulünü, Yüce Allah’tan niyaz ederim. Bu vesileyle, Haliliye Belediyesi olarak,  Müslümanların arzuhalini en ali makam olan namazla Allah’a sunduğu bu gecenin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin birlik ve beraberliğine, kardeşliğine vesile olmasını dilerim. Mirac Kandilimiz mübarek olsun.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu