Büyükşehir Birecik’teki Parkları Karanlığa Gömdü

Birecik'teki parkın ışıkların yanmaması vatandaşı şikayete sürükledi. Birecik Belediyesi'ne şikayette bulunan vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi'ne yönlendirdi.

birecik park

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde bulunan parkın ışıkların yanmaması vatandaşı şikayete sürükledi. Konu ile ilgili Birecik Belediyesi’ne şikayette bulunan vatandaşlar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne yönlendirdi.

Şanlıurfa’da ufak bir sorunu halledebilecek olan yetkililer, vatandaşı o kurumdan bu kuruma sürüklemeye devam ediyor. Basit bir sokak lambası sorununu Birecik Belediyesi’ne bildiren vatandaşlar, sorunu halletmek yerine Büyükşehir’e yönlendirerek işin içinden sıyrılmayı tercih etti.

Olay, Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde meydana geldi. Sahil yolunda bulunan parkın akşam saatlerinde ışıklarının yanmaması vatandaşı Birecik Belediyesi’ne yönlendirdi.

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde sahil yolunda bulunan parkta vatandaşlar yürüyüş yapıyor yaşlılar ve çocuklar ise parkta vakit geçiriyor. Bir süredir akşam vakti olduğunda parkın ışıklarının yanmamasından şikayetçi olan vatandaş durumu Birecik belediyesine bildirdi. Birecik Belediyesi vatandaşı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne yönlendirdi. ışıkların yanmama sorunu için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne yönlendirilen vatandaşlar burada da bir çözüm bulamadı.

Basliksiz 6

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi parkların ışıklarının yanmamasından dolayı kendilerine başvuran vatandaşları tekrardan Birecik belediyesine yönlendirerek “Bu sorunu Biricik Belediyesi çözecek” şeklindeki ifadelerle tekrardan Birecik Belediyesi’ne yönlendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi halkla ilişkiler Komisyon Başkanı şikayetin olduğu söz konusu sahil yolu parkına giderek vatandaşların sesine ses olmak için durumu anlatarak yetkililerin soruna çözüm bulması için bir video yayınladı. Komisyon Başkanı yayımladığı videoda;

“Gördüğünüz gibi sokak lambaları yanmıyor. Esnaf şikayetçi. Esnaflar Birecik Belediyesi’ne” Sokak lambalarımız yanmıyor” diye şikayette bulunmalarına rağmen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne yönlendirilmişler. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye ise “Kendi belediyenizden yardım alın” demişler. Gece saatlerinde bu yol kapkaranlık oluyor. Bu yol insanların yürüyüş yaptığı, genç ve yaşlıların vakit geçirdiği sahil yolu… Karanlık olduğunda gencimiz, yaşlımız ve çocuklarımız yürüyemiyor. Yetkililerden ricamız bir an önce ilgilenmeleri…”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu