Bu Konuda Kesinlikle Haklı Çıkmak İstemiyoruz

Deva Partisi Ş.Urfa İl Başkanı Av.Ahmet Tüysüz, deprem sonrası hasar durumlarının hakkında açıklama yaptı.

ahmet tuysuz

Deva Partisi Ş.Urfa İl Başkanı Av.Ahmet Tüysüz, deprem sonrası hasar durumlarının tespitine dair farklı bir endişeye dikkat çekti. Tüysüz yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Deprem sonrası binaların hasar durumlarının tespitine dair farklı bir endişeye dikkat çekmek istiyoruz. Ağır hasarlı olarak kayda geçmesi gereken binaların az hasarlı gösterilmeye çalışıldığı, tespiti yapan personele siyasi baskı da uygulanarak ağır hasarlı binaların hasarsız veya az hasarlı olarak gösterilmeye çalışıldığına dair duyum ve şikayetler tarafımıza iletilmektedir.

Ağır hasarlı olarak sisteme girilen bilginin sonradan hatır gönül ilişkisi ile değiştirilebileceği bu verilerin anlık olarak herkesin görebileceği şekilde hem güvenli bir veri tabanına işlenmesi hem de anında ilanının bu tehlikeyi bertaraf edebileceğini düşünüyoruz. Yine özellikle taşıyıcı kolon ve kirişlerde ciddi zarar görenlerin basit onarım ve rötuşlarla kapatılmasının sonuçlarının çok ağır sonuçlara, yeniden yeni yaşamların sonlanmasına ve büyük veballere sebebiyet vereceğinin bilinmesi gerekir.

Kendimiz ikamet etmeyecek olsak dahi başka ocakları 3-5 kuruş kira için söndürme hakkımızın olmadığını para ile yaşam arasında bir tercihi düşünmenin dahi insanlık dışı olduğunu başkasının dahi olsa insan yaşamının hiç bir maddi değerle kıyaslanmayacak kadar kiymetli olduğunu haykırmak istiyoruz. Bu konuda kesinlikle haklı çıkmak istemiyoruz.”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu