Bu Haberi Okuduktan Sonra Sofranıza Katmayacaksınız

TikTok’ta yayınlanan bir videoda meyve suyu yapılan meyvelerin çürük, kokmuş ve hijyenden uzak olduğunu gözler önüne serdi.

Meyve Suyu Fabrikası

TikTok isimli sosyal medya uygulamasında yayaınlanan bir video pakaetli gıdaların ne kadar sağlıksız olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

 

Çürümüş Elmalarla Meyve Suyu Yapıyorlar

Reklamlarda çıkan kutu meyve sularının taze ve dalından koparılarak sofralara geldiği yalanı TikTok’ta yayınlanan bir videoda ortaya çıktı. Bir vatandaş, meyve suyu yapılmak üzere toplanan elmaların halini vatandaşlarla paylaştı. Çekilen videoda elmaların çürük, kokmuş ve pislik içinde olduğu görüldü.

 

Videoyu çeken vatandaş, “Bunlar şimdi elma suyu olacak. Bu elma sularınız içiyoruz” dedi. O sırada yanında olan bir başka kişi, videoyu çeken kişiyi “Çekme” diyerek uyardı. Pislik içinde olan elmaları çeken şahıs, “Çekeceğim. İnsanlar ne içtiğini görsün” cevabını verdi.

 

Reklamlardaki Gibi Dalından Koparılma Değil

Videonun çekildiği yerin neresi olduğu konusunda henüz bilgi edinilemezken, meyve suyu yapımında kullanılan meyvelerin pek de öyle dalından koparılarak toplanmadığını ortaya çıktı. Sosyal medyada yayınlanan görüntülere tepkiler çığ gibi büyüdü. Daha önce kutu meyve suları paketlerinden çıkan meyve artıklarını yayınlayan kullanıcılar olmuştu fakat bu kadar açık ve belli bir şekilde yayınlanan bir video görülmemişti.

 

MeySu Markası Mı?

İnsanların sağlığıyla oynandığının gözler önüne serildiği fabrika ve o fabrikada üretilen meyve suyu markasının ne olduğu bilinmese de videoda geçen biz konuşmada “MeySu” ifadesi geçtiği de duyuldu. Sağlık Bakanlığı’nın konu hakkında araştırma yaparak, insan sağlığı ile oynayan bu fabrika ve meyve suyu markasına gerekli cezai işlemleri uygulaması bekleniyor.

 

Meyve Suyu Fabrikası Görüntüleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu