Bolu’dan Alkışlanacak Hareket! Urfa da Yapsın

Bolu Belediyesi Suriyeli mültecilerin su faturasına 10 kat zam yapacak. Bu haberi duyan Urfalılar “Aynı durum Urfa’da da uygulansın” dedi.

Bolu’dan Alkışlanacak Hareket! Urfa da Yapsın

Bolu Belediyesi, çok konuşulacak bir uygulamaya imza attı. Bolu’da yaşayan Suriyeli mültecilerin su faturalarına 10 kat zam yapılacağını duyurdu.

CHP’li Başkan Tanju Özcan’ın Suriyeli mülteciler ile ilgili almış olduğu bu karar ilk değildi. Daha önce de verdiği bir talimatta Suriyelilere yapılan ekmek yardımını kesmişti.

Kılıçdaroğlu’nun son zamanlarda yaptığı “Suriyelileri göndereceğiz” açıklamasının ardından Suriyeli mültecilerin su faturalarına 10 kat zam yapılacağını duyuran Başkan Tanju Özcan, ““Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. ‘İş yeri ruhsatı vermiyorum’ diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik. Önümüzdeki hafta belediye meclisi var.” İfadelerine yer verdi.

 

Şanlıurfa’da da nüfusları oldukça kalabalık olan Suriyelilere de bu tarz uygulamaların yapılması gerektiğini ifade eden vatandaşlar; “Sanki onlar değil debiz mülteciyiz. Bizden daha iyi bir hayat yaşıyorlar. Yapılan yardımların çoğu Suriyelilere gidiyor. Beyazgül’ün de böyle bir talimat vermesini talep ediyoruz. Önce kendi vatandaşlarını görsünler.”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu