EkonomiGüncel

Bir Babanın En Çaresiz Anı: Dayanacak Gücüm Kalmadı

Antep’te asgari ücretle çalıştığını dile getiren bir baba Valiliğe dilekçe yazdı: “Artık dayanacak gücüm kalmadı”


Ekonomik krizin baş gösterdiği Türkiye’de artık aileler çocuklarının temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak duruma geldi.

Asgari ücretin yaşam şartlarını karşılayabilmek için yetersiz kaldığını gözler önüne seren bir vatandaş, çocuklarının devlet tarafından alınmasını istedi.

Gaziantep’te meydana gelen içler acısı durumda Ali Kılıçkaya isimli bir baba asgari ücretle çocuklarına bakamadığını belirten bir dilekçeyi Gaziantep Valiliği’ne gönderdi.

Dilekçede, asgari ücret aldığını dile getiren çaresiz baba, evinin kira olduğunu, çocuklarının temel gıda ihtiyaçlarını bile karşılamakta güçlük çektiğini belirterek 2 çocuğunun devlet yurduna, gelişim geriliği olan en küçük çocuğunun ise devlet koruması altına alınmasını talep etti.

Ülkenin vatandaşlarının içler acısı durumunun gündeme getiren Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Alpay Antmen, oldu. Antmen, çaresiz babanın Gaziantep Valiliği’ne verdiği dilekçeyi sosyal medya hesabından açıkladı.
Çaresi babanın Gaziantep Valiliği’ne verdiği dilekçede şu ifadeler yer aldı;

“Sayın yetkili, adım Ali Kılıçkaya evli 3 çocuk babasıyım. 2825 TL asgari ücretle çalışan evi kira ve ayrıca EYT mağduru bir babayım.
Okula giden iki çocuğum var ve ben çocuklarımın beslenme yol kıyafet hiçbir ihtiyaçlarını artık karşılayamaz hale geldim. 8 yaşındaki Mustafa ve 16 yaşındaki Yasin’in yatılı olarak devlet yurduna yerleştirilmesini talep ediyorum.
5 yaşındaki gelişim gerili olan Kaya’nın da devlet korumasına alınmasını istiyorum. Çünkü ben çocuğumun alması gereken temel gıda ihtiyaçlarını dahi artık karşılayamıyorum.
Kendimle ilgili düşüncem artık ne dayanacak gücüm ne de umudum kaldı. Gereğinin yapılmasını arz ederim.”

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı