Binlerce kişi Urfalı imamı konuşuyor!

Mevlana Halid Camii İmamı Mehmet Şükrü Dörtbudak, kadınları ve çocukları giydikleri kıyafetler üzerinden yaptığı eleştiriler ile ülke gündeminde yer aldı.

Urfalı imamdan kadınların ve çocukların kıyafetlerine eleştiri

Türkiye, Şanlıurfalı İmam Mehmet Şükrü Dörtbudak’ı konuşuyor.

Bugün, gündeme gelen görüntülerde Haliliye İlçesi’ndeki Mevlana Halid Camii’nde imamlık yapan Mehmet Şükrü Dörtbudak’ın çocuk ve kadınların kıyafetlerine yönelik eleştirileri yer aldı. İmam Dörtbudak’ın “Geçenlerde hanımla beraber dedik ‘Çarşıda biraz alışveriş’ yapalım. Ama yola çıktık ne çıkalım, yani çıktığına bin pişman oluyorsun. Gözünü yerden kaldırmayacaksın ancak kafana ne çarparsa önüne duvar mı geliyor? Kadın mı geliyor? Kim geliyor çarpacaksın yani. Kız çocuğunu görüyorum, zavallı eğitilmemiş, ana-baba öğretmemiş. Bacağında bir tayt, ince, ten rengi, başında da başörtüsü. ‘Kızım yazık günah değil mi? Niye ayağına bir pijama, bir etek giymedin?’ dedim. ‘İşte pijamam var’ dedi. Onu pijama zannediyor, onu örtü zannediyor. Bütün vücudunun hatları, avret yerinin her tarafı ortada belliyken, daracık ve sımsıkı olan, ten renginde olan, vücudunun her şeyini belli eden bir şeyi Allah aşkına söyleyin giysi olabilir mi, örtünme olabilir mi?” dediği ortaya çıktı.

 

“MİNİ ETEK, BACAK AÇIK… SONRA PEDOFİLİ SUÇTUR!”

 

Pedofili vakalarının artışını da çocukların kıyafetine bağlayan İmam Dörtbudak “Aile olarak, ana-baba olarak, reis olarak, çocuklarımızı iyi eğitmek, İslam’a göre giyim kuşamlarını, namazlarını, ibadetlerini, Kuranlarını… Bayram vesilesiyle görüyoruz sokaklarda, kız çocuklarına giydirdikleri elbiseler. Aman yarabbi. ‘E çocuktur.’ Çocuktur var mı? Çocuk kendinden alıştıracaksın. Çocuğun kolu, göğsü, her tarafı açık, atlet gibi elbiseler, mini etek bacak açık ondan sonra pedofili suçtur. Pedofili akımı sen körüklüyorsun. Sen insanların gözüne tahrik edici şeyler ortaya koyarsan, batının getirdiğinden giysiyi, edebi, ahlakı aileye koyarsan, çoluk çocuğuna yaşatırsan tabii ki toplum bozulur, tabii ki pedofilik suçlar da artar. Tavşana kaç diyoruz, tazıya tut diyoruz. Önce suçu, eylemi oluşturacak ortamları yok etmek lazım” ifadelerini kullandı.

 

İmam Dörtbudak’ın söylemleri tepkileri de beraberinde getirdi. Sosyal medyada “Pedofili” gündemdeki konular arasında yer alırken binlerce kişinin yorum yaptığı görüldü.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu