GüncelYurt

Beyazgül’e 300 Milyonluk Yetki Verildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclisi, değeri 300 milyon olan 570 adet arsanın satışı için Başkan Beyazgül’e yetki verdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclisi 570 Adet arsanın satılması için Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e 14.06.2021 tarih ve 245 sayılı meclis kararı ile yetki verdi.

Verilen bu yetkinin ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 570 parseli satışa çıkardı. Satışa çıkarılan 570 adet arsanın ortalama muhammen bedelinin 300 milyon TL civarında olduğu öğrenildi. Bu para ile Üniversite, hafif raylı tren (15 Km), hayvanat bahçesi, kongre merkezi vb… yapılar yapılabilir. Urfa halkı bu para ile neler yapılacağını merak etti.
Öte yandan Gelecek Parti Kurucu Eyyübiye İlçe Başkanı Mahmut Demir, 570 adet arsanın satışı için Başkan Beyazgül’e tam yetki verilmesine tepki gösterdi. Demir ifadelerinde şunlara yer verdi;

“570 adet parselin satılma sebebi nedir ve tek kişilik yetkilendirmelerde görevi kötüye kullanma ihtimalinin de olması hasebi ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Zeynel Abidin Beyazgül hakkında suç duyurusunda bulunduk.

Biz ilk gün yola çıkarken halkımıza hak ve hukukunuzu her platformda savunacağız diye söz verdik verdiğimiz sözü tutmaya devam ediyoruz.

#Beytülmalın bekçisiyiz diye gelenlere soruyoruz,

beytülmalı neden parsel parsel satıyorsunuz.?

Şanlıurfa Valimiz Sn. Erin’den yetkiyi onaylamamasını talep ediyoruz.
Sn. #Valim ;

Siyasiler ve siyasi iktidarlar gelip geçicidir,

Devlet Baki’dir.

Devletin adalet temsiliyeti ve yetki mercisi bölgelerde valiler ve bürokratlardır,

570 adet parselin satışı kamuya ve halka zarardır, farklı yatırımlar ile toplumsal projeler yapılabilir, parsellerin satışları kamuya ve halka zarardır.

Bu bağlamda kararın tekrar gözden geçirilmesini talep ediyoruz.”

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı