Benzinli ve Dizel Araçların Satışı Yasaklanıyor

Benzinli ve dizel araçların miladı doluyor. Alınan yeni kararda 2035'te benzinli ve dizel araçların satışının yasaklayacağını duyuruldu.

Benzinli ve dizel araçların miladı doluyor. Alınan yeni kararda 2035’te benzinli ve dizel araçların satışının yasaklayacağını duyuruldu.

Elektrikli araçların trafiğe çıkmasının ardından benzinli ve dizel araçlara olan talebin azalacağı ön gürüldü. Çevre dostu elektrikli araçların ekonomik olması da benzin ve dizel araçların geri plana itilmesinin bir diğer sebepler arasında yer aldı.

2023’te Benzinli ve Dizel Araç Satışları Yasaklanacak

Konu ile ilgili Brüksel’de bir araya gelen AP Çevre Komitesi, yeni bir yasal düzenlemeye gitti. AB, yeni benzinli ve dizel otomobillerin satışlarının yasaklanmasını içeren bir yasal düzenlemeye başvurdu.

Brüksel, 2035’ten itibaren yasaklanmasını içeren yasal düzenlemeye destek verdi. Alınan kararda 2035’ten itibaren satılacak yeni otomobil ve hafif ticari araçlar sıfır emisyonlu olacak. Böylece, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde söz konusu tarihten itibaren yeni benzinli veya dizel otomobil satışı yapılamayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu